fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jankovská sa v piatok postaví pred súd v kauze Fatima, čelí obvineniam z vydierania a marenia spravodlivosti

Jankovská ako sudkyňa mala ešte v roku 2001 zabezpečiť odsúdenie vtedajších majiteľov baru Fatima Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.8.2022 (Webnoviny.sk) – V piatok (19. augusta) by na Okresnom súde v Trnave mal začať súdny proces s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou v kauze známej ako Fatima.

Násilné prevzatie baru Fatima

Spolu s ňou sú pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti obžalovaní aj jej svat Peter Vasko a bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbert Krajmer.

Podľa vyšetrovateľov v kauze Fatima pomohla bývalá štátna tajomníčka v minulosti získať príslušníkovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Výpoveď pod nátlakom

Konkrétne zabezpečila v roku 2001 ešte ako sudkyňa odsúdenie vtedajších majiteľov baru Fatima Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka pre údajné vydieranie považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu.

Ten však na hlavnom pojednávaní nevypovedal a neskôr uviedol, že v prípravnom konaní proti nim vypovedal pod nátlakom. V danej veci bola na štvrtýkrát povolená obnova konania v novom rozsudku súd dvojicu podnikateľov oslobodil.

Monika Jankovská je stíhaná pre podozrenia z korupcie aj v rámci prípadu známeho ako Búrka.

Viac k témam: Kauza Fatima, Súdy, Úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská sa v piatok postaví pred súd v kauze Fatima, čelí obvineniam z vydierania a marenia spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na skládke odpadu v obci Bojná vypukol požiar, hasiči sa ho snažia dostať pod kontrolu (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií