Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH vyzvalo Ficovu vládu, aby sa pripojila k skupine členských štátov Únie, ktoré presadzujú azylové procedúry

Takéto riešenie je vyskúšané na základe spolupráce medzi Talianskom a Albánskom z uplynulého roku a v súčasnosti je možné vidieť, že prináša pozitívne výsledky vo výraznom znížení migračných vĺn.

8.5.2024 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzvalo vládu Roberta Fica (Smer-SD), aby sa pripojila k skupine členských štátov Európskej únie (), ktoré presadzujú azylové procedúry. Tie by zabezpečili riadenie migrácie mimo Európy.

Kresťanskí demokrati priblížili, že takéto riešenie je vyskúšané na základe spolupráce medzi Talianskom a Albánskom z uplynulého roku a v súčasnosti je možné vidieť, že prináša pozitívne výsledky vo výraznom znížení migračných vĺn. Podľa KDH je to správna odpoveď na migračný pakt, ktorý podľa nich nerieši problém s migráciou, ale ho iba odďaľuje.

„Okrem toho je navrhnutý systém povinnej solidarity nastavený nespravodlivo. Nereflektuje totiž solidaritu, ktorú preukazujú krajiny vrátane Slovenska voči odídencom z Ukrajiny po vypuknutí vojny. Ak nenájdeme riešenie, ktoré bude spravodlivé a bude dávať členským štátom právnu istotu, s migračnou otázkou sa nikdy efektívne nevysporiadame,“ uviedla europoslankyňa Miriam Lexmann. Europarlament prijal nový migračný pakt v apríli, avšak podľa kresťanských demokratov nerieši zásadné tlaky na vonkajších hraniciach EÚ, pridáva administratívne bariéry a vytvára právnu neistotu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Aj v prípade migrácie existujú rozumné riešenia, ktoré sú v súlade s právom, rešpektujú ľudskú dôstojnosť a najmä fungujú. Zároveň si myslíme, že v tejto téme by mohla a mala panovať aj základná zhoda naprieč politickým spektrom, keďže riadenie migrácie a ochrana vonkajších hraníc sú aj v našom národnom záujme,“ povedal podpredseda KDH Viliam Karas.

Viac k témam: Europarlament, Europoslankyňa za KDH, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, Migrácia, Opozícia, podpredseda KDH
Zdroj: SITA.sk – KDH vyzvalo Ficovu vládu, aby sa pripojila k skupine členských štátov Únie, ktoré presadzujú azylové procedúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií