Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin znova zložil prezidentskú prísahu, po Stalinovi je najdlhšie úradujúcim vodcom Kremľa (foto)

Vo svojom inauguračnom prejave Putin poďakoval národu za podporu a vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine.

7.5.2024 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v utorok opäť zložil prezidentskú prísahu a začal jeho piate funkčné obdobie na čele Ruska. Sľub zložil počas ceremónie v Kremli za účasti vybraných predstaviteľov, ktorí sa prizerali ako sa zaväzuje chrániť ruskú ústavu.

Vo svojom inauguračnom prejave Putin poďakoval národu za podporu a vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine.

Inauguračný prejav Putina

Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí bojujú za našu vlasť. Osud Ruska určíme len my sami,“ vyhlásil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tiež povedal, že Moskva neodmieta dialóg so Západom a uvidí sa, či bude „pokračovať v zastavovaní rozvoja našej krajiny a budú naďalej vyvíjať tlak na našu krajinu, alebo budú hľadať spôsoby, ako s nami spolupracovať„.

Svoj prejav zakončil slovami, že Rusi spoločne prekonajú všetky prekážky a dosiahnu svoje sny. To sa stretlo s hlasným potleskom, hudbou a salvami.

Najdlhšie úradujúci vodca Kremľa

Sedemdesiatjedenročný Putin je v úrade takmer štvrť storočia a je najdlhšie úradujúci vodca Kremľa od sovietskeho diktátora Josifa Stalina. Terajšie funkčné obdobie mu vyprší v roku 2030 a aj vtedy bude môcť znova kandidovať na prezidenta.

Ako poznamenáva agentúra AP, ďalších šesť rokov v úrade sa ujíma po zničení jeho politických oponentov, rozpútaní ničivej vojny na Ukrajine a sústredení všetkej moci vo svojich rukách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Inaugurácia Vladimira Putina v Moskve (fotografie)

Viac k témam: Inaugurácia prezidenta, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Putin znova zložil prezidentskú prísahu, po Stalinovi je najdlhšie úradujúcim vodcom Kremľa (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií