Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rokovanie o návrhu na vyslovenie nedôvery Šimkovičovej sa začne v najbližších dňoch

Šimkovičová vracia ministerstvo kultúry 30 rokov dozadu, tvrdí opozícia.

7.5.2024 (SITA.sk) – O návrhu na vyslovenie nedôvery ministerke kultúry Martine Šimkovičovej (nom. SNS) sa začne rokovať v piatok ráno. Jej odvolávanie iniciovalo hnutie Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita. Odôvodnili ho nekompetentnosťou ministerky. Podľa nich Šimkovičová šíri nenávisť a nerozumie ničomu, čo je súčasťou jej rezortu.

Ministerka kultúry vracia svojou rétorikou, krokmi a zámermi rezort kultúry minimálne 30 rokov dozadu. Kultúrnu doménu štátu chápe predovšetkým ako ,kultúru slovenského ľudu´, ktorá má byť ,slovenská a žiadna iná´ a odmieta ,zmiešavanie iných kultúr´,“ uvádzajú opoziční poslanci v návrhu.

Podčiarkli, že petíciu za odvolanie ministerky podpísalo takmer 190-tisíc ľudí a „stala sa jednou z najúspešnejších verejných podpisových akcií v slovenských dejinách“. Opoziční poslanci poukazujú tiež na to, že Šimkovičovej chýba odbornosť, predošlé skúsenosti v kultúre, profesionálny kredit, potrebný prehľad o rezorte či akákoľvek riadiaca skúsenosť.

Parlament mal o návrhu na odvolanie ministerky Šimkovičovej rokovať ešte v polovici februára, avšak koalícia zamedzila otvoreniu mimoriadnej schôdze.

Viac k témam: Ministerka kultúry SR, Odvolanie
Zdroj: SITA.sk – Rokovanie o návrhu na vyslovenie nedôvery Šimkovičovej sa začne v najbližších dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií