fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klus: Viac členov NATO je dobrou správou pre bezpečnosť a stabilitu Európy

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus oceňuje kroky Fínska a Švédska smerujúce k členstvo v Organizácii Severoatlantickej zmluvy.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ak bude mať Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) viac členov, bude to len dobrou správou pre bezpečnosť a stabilitu celej Európy. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) tak reaguje na rozhodnutie Fínska a Švédska, že spoločne predložia žiadosť o vstup do NATO aj napriek vyhrážkam zo strany Ruskej federácie. Klus to skonštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Čo si to vlastne Putinovo Rusko dovoľuje, diktovať nezávislým, zvrchovaným a demokratickým štátom, kam smú alebo nesmú geopoliticky patriť alebo ako má byť orientovaná ich zahraničná a bezpečnostná politika. Takéto niečo Slovensko vždy rázne odmietalo,“ vyhlásil Klus. Doplnil, že Západ je dnes jednotnejší a koordinovanejší než kedykoľvek predtým, a prispelo k tomu práve Rusko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ak sa prezidentovi Putinovi útokom proti nášmu susedovi niečo podarilo, je to ešte pevnejšie zjednotenie NATO, Európskej únie a medzinárodného demokratického spoločenstva. Žiaľ, za veľkú cenu krvácajúcej Ukrajiny, čo mu svet nikdy nesmie prepáčiť,“ pripomenul.

Štátny tajomník pripomína, že len vďaka členstvu v NATO má aj Slovensko tú najlepšiu bezpečnostnú poistku na svete. A po podobnej poistke túžia aj občania Fínska s Švédska. Dokazuje to podpora viac ako 60 percent obyvateľstva oboch krajín v otázke vstupu do aliancie. „Odmietam však tvrdenia, že ide o eskaláciu, provokáciu, alebo nebodaj prípravu na väčší konflikt. Chrániť naše krajiny a našich občanov je základnou úlohou Aliancie,“ uzavrel Klus.

Prečítajte si tiež:
Poznáte a používate aditíva? Postarajú sa o čistú a funkčnú umývačku riadu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus: Viac členov NATO je dobrou správou pre bezpečnosť a stabilitu Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií