fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kobe Bryant je mŕtvy. Zahynul spolu s dcérou pri páde vrtuľníka

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeden  z najlepších basketbalistov sveta, Kobe Bryant tragicky zahynul v nedeľu, 26.januára 2020 pri havárii vrtuľníka v Kalifornii. O úmrtí 5-násobného šampióna NBA a 2-násobného olympíjskeho víťaza informoval server TMZ. Ten zároveň uvádza, že na palube vrtuľníka bola s populárnym basketbalistom aj jeho 13-ročná dcéra.

Kobe Bryant je mŕtvy

Podľa doterajších informácií, 41-ročný Kobe Bryant cestoval vo svojom súkromom vrtuľníku Sikorsky S-76. Na palube boli okrem neho a jeho dcéry aj ďalší 3 ľudia. Hráč NBA zomrel po páde stroja, v kopcoch mesta Calabasas, severozápadne od Los Angeles. Média pôvodne uvádzali informáciu len o 3 mŕtvych, ich počet však bohužiaľ stúpol na 5.

Čo spôsobilo pád vrtúľníka

Na miesto tragédie boli okamžite privolané záchranné zložky. Nikoho však už nedokázali oživiť. Vrtuľník po jeho páde okamžite pohltili plamene.

Pád súkromného vrtuľnika známeho basketbalistu nespôsobilo zlyhanie ľudského faktora, ale technický problém. Zlyhanie stroja je momentálne predmetom vyšetrovania a polícia neposkytuje o prípade zatiaľ žiadne ďalšie iné informácie. Svedkovia neho pre TMZ uviedli, že helikoptéra pred pádom vydávala podozrivý zvuk. Celé miesto sa po jej páde zaplavilo hustým dymom.

Prečítajte si tiež:
Taliansky neurochirurg chce v tomto roku transplantovať prvú ľudskú hlavu

Polícia vyzýva všetkých obyvateľov mesta Calabasas, aby sa vyhýbali miestu nešťastia.

Kto je Kobe Bryant

Kobe Bryant patrí medzi najznámejších a najlepších basketbalistov všetkých dôb. Olympíjsky víťaz z Pekingu a Londýna ukončil svoju kariéru v roku 2016. A to presne po 20 odohraných sezónach v NBA. Spolu s manželkou Vanessou vychovávali 4 dcéry. Tá najmladšia sa narodila len minulý rok v júni.

Kobe Bryant je jedným zo siedmych hráčov, ktorý behom svojej kariéry v NBA dokázali pokoriť hranicu 30 000 bodov. Jeho výslednu hodnotu, 33 643 bodov prekonal v sobotu LeBron James a tak odsunul Bryanta z jeho tretieho miesta v poradí na štvrté.

Počas svojej kariéry získal Kobe Bryant okrem 5 prsteňov víťaza NBA, víťazných zlatých olympíjskych medailí aj dve ceny za najlepšieho hráča play-off. Taktiež získal aj ceny najužitočnejšieho hráča zámorskej súťaže.

Ocenenia však dostával aj po ukončení svojej dlhoročnej kariéry. V roku 2018 získal za svoj krátky animovaný film „Drahý basketbal“ Oscara a získal aj televizní cenu Emmy.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií