Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Komunisti sa obrátili na bezpečnostnú službu aj prokuratúru, chcú preskúmať účasť Západu na Stalinovej smrti

Svedectvá Stalinových súčasníkov hovoria o možnej otrave agentmi pod západným vplyvom, uviedol Malinkovič.

5.3.2024 (SITA.sk) – Komunistická strana Ruskej federácie (KPRF) požiadala tamojšiu Federálnu bezpečnostnú službu (FSB) a ruskú generálnu prokuratúru, aby vyšetrili možnú účasť západných spravodajských služieb na smrti sovietskeho diktátora Josifa Stalina.

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na predsedu KPRF Sergeja Malinkoviča a ruské médiá.

Pri príležitosti 71. výročia Stalinovej smrti sa strana obrátila na ruskú generálnu prokuratúru a FSB, aby preverili možnú účasť západných spravodajských služieb na smrti Josifa Stalina, keďže mnohé svedectvá Stalinových súčasníkov hovoria o možnej otrave vodcu sovietskych národov agentmi pod západným vplyvom,“ uviedol Malinkovič.

Komunisti plánujú 5. marca v Moskve položiť kvety aj k buste diktátora, ktorý v 20. storočí zorganizoval sériu masového vyvražďovania. Stalin, ktorý sa narodil v gruzínskom meste Gori ako Josif Vissarionovič Džugašvili, patril medzi najkrutejších diktátorov v dejinách ľudstva.

Tvrdou rukou vládol takmer 30 rokov až do svojej smrti v roku 1953. Podľa historikov bol líder zväzu s pseudonymom Muž z ocele zodpovedný za väčší počet mŕtvych Sovietov, ako si vyžiadala druhá svetová vojna.

Viac k témam: Komunistická strana, Sovietsky pamätník, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Komunisti sa obrátili na bezpečnostnú službu aj prokuratúru, chcú preskúmať účasť Západu na Stalinovej smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií