Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsky minister zdravotníctva vyzýva ľudí, aby neužívali ibuprofen pri koronavíruse

Na internete sa objavila hlasová nahrávka, v ktorej zatiaľ neznáma žena vyzýva na to, aby ľudia v prípade príznakov teploty neužívali Ibobrufen. Podľa nej duplikuje nákazu pri novom type koronavírusu Covid – 19. Paradoxne, francúzsky minister zdravotníctva vyzval obyvateľov krajiny k rovnakému postoju ako neznáma žena. Kde je pravda?

Francúzsky minister zdravotníctva, Olivier Véran dnes na svojom účte na Twitteri jasne vyzval obyvateľov k tomu, aby neužívali Ibobrufen ani iné protizápalové lieky v prípade potláčania horúčky a infekcie.

„#COVID ー 19 | Užívanie protizápalových liekov (ibuprofén, kortizón, …) by mohlo byť  jedným z faktorom zhoršenia infekcie. Ak máte horúčku, užite paracetamol. Ak už užívate protizápalové lieky alebo máte pochybnosti, požiadajte o radu svojho lekára.“ 

O niekoľko minút na to začala slovenským internetom kolovať nahrávka neznámej ženy, ktorá rovnako ako Olivier Véran hovorí o riziku užívania Ibubrufenu pri príznakoch nakazenia novým koronavírusom Covid – 19.

status na twitre
twitter.com/olivierveran

ibuprofen + koronavírus = Hoax alebo pravda?

„Čauko, prosím ťa informuj všetkých tvojich ľudí, že v prípade keby dostali dáke jemné teploty, nech v žiadnom prípade neberú brufen. Teraz som dostala správu z Univerzity z Viedne, kde dostali vlastne pitevné správy všetkých zosnulých z Talianska. Tak zistili vlastne, že vo veľa prípadoch týchto zosnulých ľudí sa našiel brufen. Kombinácia korona a brufen vlastne zduplikuje, akože rozmnožovanie tohto víru v tele. Takže v prípade, keď sú teploty jedine paralen, alebo dáke tie detské sirupy, ale v žiadnom prípade brufen, hej? Ja to mám len v nemčine, preto ti to dávam ako správu, tak to pošli ďalej, lebo poznáme Slovákov, každý sa dopuje brufenom, pretože ho doma má. Tu brufen je len na predpis…“

tu nahrávka po 1 minúte na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR končí. Podľa informácií spomínanej stránky sa jedná o hoax, ktorý potvrdila aj spomínaná univerzita vo Viedni.

Príspevok má po necelej hodiny od zverejnenia stovky zdieľaní a komentárov. Kde je teda pravda?

Video ibuprofen + koronavírus

HOAX (KORONAVÍRUS): AUTORKE HROZÍ VIACROČNÉ VÄZENIE, KTO TO JE?Ide o veľmi vážnu tému. Žena na nahrávke odrádza…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Sobota 14. března 2020

Ibubrofen a koronavírus

Ibuprofen je nesteroidný protizápalový liek, ktorý se bežne používá pre úľavu od bolesti a zníženie horúčky. Nesie množstvo obchodných názvov, ako napríklad Advil či Nurofen.

Podľa informácií by mal tento liek zhoršovať už existujúce infekcie. Zároveň by mal spôsobovať obrovské komplikácie pri liečbe. Niekoľko lekárov uviedlo prípady mladých pacientov, u ktorých sa potvrdil nový korovírus Covid-19, ktorí sa po užití  ibuprofénu pri horúčke ocitli vo vážnom stave.

 

 

Zdroj leparisien
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií