fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalší hoax v súvislosti s koronavírusom. Žene, ktorá odrádza chorých brať si lieky, hrozí väzenie

Polícia prosí o pomoc v boji proti hoaxom.

Je až neuveriteľné, ako mnohí ľudia zneužívajú túto situáciu na šírenie poplašných správ neuvedomujúc si, že týmto konaním ohrozujú ostatných ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojom profile upozornenie na ďalší hoax, ktorý apeluje na ľudí, aby si nebrali lieky na zníženie teploty. Žena, ktorá nahrala nahrávku sa dopustila trestného činu a hrozí jej niekoľkoročný trest.

Na nahrávke odrádza ženský hlas ľudí, aby nekonzumovali lieky ibuprofen, ktoré zmierňujú telesnú teplotu tela. Údajne to v kombinácii s koronavírusom spôsobuje smrť. Ide však o lživé informácie, nakoľko toto tvrdenie dementovala aj univerzita vo Viedni.

Polícia na facebooku vyzvala ľudí na spoluprácu

Polícia prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej stránky vyzvala ľudí na spoluprácu a pátra po žene, ktorá túto nahrávku rozposlala svojim známym. Tí z toho urobili reťazovú reakciu a dnes si vypočulo túto nahrávku niekoľko tisíc užívateľov sociálnej sieti facebook.

Ide o veľmi nebezpečné konanie a žena svojím konaním spôsobila vážne problémy iným ľuďom. Polícia SR na svojej stránke konštatovala, že je nehorázne, aby niekto nahral takúto nahrávku, nie to ešte aby apeloval ľudí na jej ďalšie šírenie.

Za podobné správanie hrozí v súčasnej situácii trest

Za podobné správanie hrozí  v súčasnej situácii trest vo výške aj 10 rokov odňatia slobody.

Prečítajte si tiež:
8 zaujímavostí o jednom z najkrajších chrámov na svete

Preto vás prosíme, aby ste čerpali informácie len z overených zdrojov, najmä z webovej stránky ministerstva zdravotníctva a dbali hlavne na odporúčania hlavného hygienika Slovenskej republiky, nakoľko len tieto informácie sú potvrdené. Iné informácie môžu mať charakter šírenia poplašnej správy a môžu byť nebezpečné pre mnoho ľudí, ktorí týmto informáciám uveria a následne sa podľa nich môžu správať.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Polícia SR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií