fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Počet pozitívnych prípadov vo svete stúpa

Koronavírus sa do dnešného dňa rozšíril do dvesto krajín. Stúpa nielen počet infikovaných, ale aj počet obetí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus už niekoľko mesiacov ohrozuje viaceré krajiny sveta. Aj napriek tomu, že za epicentrum nákazy bolo považované čínske mesto Wu-Chan, o niekoľko týždňov sa koronavírus začal rozširovať aj do iných krajín a vznikali nové epicentrá pandémie.

Koronavírus vo svete

V porovnaní so susednými krajinami, nás koronavírus zasiahol ako posledných začiatkom marca. Odvtedy testy potvrdili 534 pozitívnych prípadov a dve úmrtia. Oveľa horšia situácia je v susednej Českej republike, kde počet nakazených stúpol na takmer päť tisíc a počet úmrtí sa zvýšil na 80. Na ochorenie Covid 19 v Maďarsku zomrelo už 47 ľudí, pričom za uplynulý deň to bolo deväť pacientov. V Rakúsku majú 12-tisíc infikovaných a 220 úmrtí. Ukrajina hlási viac ako 1400 nakazených a 45 úmrtí.

Najhoršiu situáciu v týchto dňoch prežíva aj Taliansko. Za včerajší deň nákaze podľahlo 636 ľudí, no dokopy zomreli približne 16-tisíc pacientov. Najviac potvrdených prípadov má USA, kde koronavírus potvrdili 368-tisíc ľuďom.

Druhým najväčším ohniskom šírenia nového koronavírusu je Španielsko, v ktorom sa nakazilo vyše 136-tisíc ľudí. Na treťom mieste v rebríčku šírenia je Taliansko s počtom prípadov prevyšujúcim 132-tisíc.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: pribudlo 10 nových prípadov. Takmer 100 sa vyliečilo
koronavírus
Situácia sa v Číne upokojila, ostatné krajiny prežívajú ťažké dni. (Zdroj: AP/Mark Schiefelbein)

Vhodné opatrenia

Každá krajina sa snaží prijímať dostatočné opatrenia, ktoré by mohli zabrániť rozšíreniu koronavírusu, alebo ho aspoň spomaliť, kým nebudú zabezpečené kapacity pre pacientov v nemocniciach či zdravotnícke pomôcky. V Srbsku už tretí týždeň seniori nad 65 rokov môžu nakupovať len raz do týždňa vo vybraných predajniach a v presne určených časoch.

Koronavírus si vyžiadal nové opatrenia aj v Paname. Vláda Panamy pred týždňom oznámila prísne karanténne opatrenia, ktoré oddeľujú občanov podľa pohlavia v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Od stredy budú môcť muži a ženy opustiť svoje domovy iba dve hodiny naraz a v rôzne dni.

Mimoriadne opatrenia platia aj na Slovensku. Počas blížiacich sa sviatkov Veľkej noci schválila vláda obmedzenie pohybu. Od stredy je preto zakázané zhromažďovať sa s inými osobami okrem tých, ktoré žijú v spoločnej domácnosti.

Čo si o aktuálnej situácii myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentári.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií