fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kostol aký na Slovensku nemá obdoby! Pivo si tu môžete načapovať 24 hodín denne

Máte tip? napíšte nám mailom

Kostol v dedinke Sklené Teplice láka ľudí novou atrakciou. Priamo z kostolného okna si môžete načapovať pivo alebo nealko nápoj kedykoľvek počas dňa.

Mnohí Slováci si nedokážu predstaviť nedeľu bez toho, aby nenavštívili bohoslužbu. Viete si však predstaviť, že rovno z božieho chrámu si dáte vychladené pivko? Práve takúto vymoženosť majú veriaci z obce Sklené Teplice. Miestny kostol pod vedením farára Víta Tužiského totiž prišiel s novinkou, aká na Slovensku nemá obdoby.

Priamo z jedného z kostolných okien si totižto môže ktokoľvek načapovať pivo či nealkoholický nápoj. Aby sa o tejto rarite ľudia dozvedeli, blízko rímskokatolického chrámu je tabuľa, na ktorej je nápis “Hlad je mrcha brat, ale smäd ešte horší.” Autom nápadu je už spomínaný kňaz Tužinský, ktorého inšpiroval starý kresťanský zvyk. “Po svätej omši sa nepobrali domov, ale ešte aj trošku zotrvali v partii. No ale rozprávajte sa bez všetkého. Tak si tam aj zajedli. Boli to hody lásky, no a niečo si aj vypili,” objasnil farár.

Rímskokatolícky farár Vít Tužinský

Samoobslužný nápad s čapovaním zahŕňa aj to, že človek, ktorý sa už rozhodne napiť, by mal aj sám na základe vlastného svedomia aj zaplatiť. Peniaze sa vhadzujú do pohárika, ktorý je položený hneď vedľa píp. “Normálne sem človek príde, podloží pohár, tak potom, ak by uznal za vhodné, že sa to patrí, keďže nás pol litra tohto nápoja stojí podľa dodacieho listu sumu 22 centov, tak ten človek sem hodí 22 centov,” vysvetľuje Tužinský, podľa ktorého sa zatiaľ nestalo, aby peniaze na nápoje niekto odcudzil.

Prečítajte si tiež:
Mrazivé stretnutie s kolegom v autobuse: Mala žena v Trnave kontakt so záhrobím?

Zatiaľ čo turisti a niektorí miestni tento nezvyčajný nápad považujú za skvelý a vo veľkom ho využívajú, našli sa aj takí, ktorí s takým niečim stotožnení vôbec nie sú. Ako sa pozdáva táto myšlienka vám?

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1924749_do-tohto-kostola-musi-byt-radost-chodit-pivo-capuju-24-hodin-denne

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií