fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krčméry: Pomaly by sa mohli začať otvárať škôlky a prvé stupne škôl

 Pomaly by sa mohli začať otvárať škôlky a prvé stupne škôl. Myslí si to člen permanentného krízového štábu Vladimír Krčméry.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) však hovorí, že by sa mali riešiť iné problémy, ako je otváranie škôlok. Uviedli to pred rokovaním ústredného krízového štábu.

Dôvodom sú zdravotníci

Dôvodom, prečo chce Krčméry otvárať škôlky, je to, že mnoho rodičov, ktorí pracujú ako zdravotné sestry či lekári, musí byť doma na OČR. Sú to profesie, ktoré podľa Krčméryho ,,budeme potrebovať”.

14 pozitívnych v rómskych osadách

Europoslanec Peter Pollák (OĽaNO) uviedol, že celkovo otestovali 110 rómskych osád, z toho v 14 sa potvrdilo ochorenie COVID-19. V rómskych osadách to podľa Matovičových slov môže ešte rozhorieť. ,,Dnes je možno polovica osád pozitívnych. Myslím, že by sme mali riešiť iné problémy, ako je otváranie škôlok,” poznamenal premiér.

Matovič tiež povedal, že na rokovanie krízového štábu prichádza s veľmi vážnymi opatreniami.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií