fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lipšic: Nemusel som sa vyjadrovať do médií, keby Žilinka neriešil iba seba a zastal sa prokurátorov a vyšetrovateľov

Špeciálny prokurátor vo štvrtok na Najvyššom správnom súde vysvetľoval svoje vyjadrenia do médií, ktoré Žilinka označil za “špekulatívne a zavádzajúce”.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa nezastáva prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorí čelia útokom pre výkon svojho povolania v medializovaných trestných kauzách.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic to skonštatoval na štvrtkovom disciplinárnom pojednávaní na Najvyššom správnom súde SR.

Žilinka podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti Lipšicovi ešte v auguste minulého roka. Špeciálny prokurátor sa mal disciplinárneho previnenia dopustiť 28. júla 2021.

Lipšic zavádzal verejnosť

Podľa generálneho prokurátora bez znalosti spisu verejne „špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom“ polemizoval o obvinení vznesenom prostredníctvom vyšetrovateľa špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry.

Išlo konkrétne o obvinenie svedkov okolo Petra Petrov alias Tiger. Prípad dozorovala Krajská prokuratúra v Bratislave.

Lipšic sa vyjadril, že špeciálna prokuratúra so znepokojením vníma snahy zabrzdiť vyšetrovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v kauze Očistec.

Vyšetrovatelia čelia útokom

Vo štvrtok v tejto súvislosti povedal, že by sa do médií nemusel vyjadrovať, keby sa prokurátorov ÚŠP ako aj vyšetrovateľov s nimi spolupracujúcich na citlivých kauzách zastal generálny prokurátor.

Prečítajte si tiež:
Sabinovom otriasla tragická dopravná nehoda, vyhasol život 15-ročného chlapca (foto)

Podľa neho totiž čelia útokom a škandalizácii od prelomu rokov 2020/2021, keď začali stíhať prominentné osoby z prostredia súdnictva, bezpečnostných zložiek, podnikateľského prostredia alebo politiky. „Rešpektujem však, že sa rozhodol reagovať len na útoky na svoju osobu,” povedal Lipšic.

Žilinka sa na disciplinárnom pojednávaní nezúčastnil, zastupuje ho prvý námestník Jozef Kandera.

Viac k témam: Disciplinárne konanie, Kauza Očistec, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Lipšic: Nemusel som sa vyjadrovať do médií, keby Žilinka neriešil iba seba a zastal sa prokurátorov a vyšetrovateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií