fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lockdown v Česku: zatvárajú takmer všetky obchody a služby. Obmedzili aj pohyb osôb

Do Česka sa vracajú opatrenia z marca. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Od štvrtka rána od 6:00 musia mať zatvorené všetky obchody a služby s výnimkou predajní potravín, drogérií a lekární.

Nič ďalšie nebude otvorené ani vo veľkých nákupných centrách. Pohyb je obmedzený na cestu do práce a na nákup. Do prírody môžu ísť ľudia len vo dvojici s výnimkou rodiny.

Opatrenia začnú platiť zatiaľ do 3. novembra.

  • Kvôli koronavírusu budú od štvrtka 6:00 uzavreté maloobchodné predajne. Výnimku majú predajne základného sortimentu. Veľkoobchod bude bez obmedzenia.
  • Okrem maloobchodu bude podobne ako na jar kvôli koronavírovej epidémii od štvrtka 06:00 zakázaný predaj služieb v prevádzkach.
  • Vo veľkých nákupných centrách budú otvorené len predajne potravín, drogérie, lekárne a niekoľko ďalších prevádzok, uviedol minister Prymula.
  • Vláda od štvrtka nariadila obmedzenie pohybu a kontakt s ľuďmi s výnimkou ciest do práce a na nákupy. Pohyb v prírode je možný len vo dvojici.
  • Vláda obmedzila priamy kontakt verejnosti so štátnou správou na päť hodín dvakrát v týždni.
  • Ubytovacie zariadenia nebudú môcť od štvrtka do 3. novembra fungovať pre rekreačné účely, na služobné cesty môžu byť otvorené, povedal Prymula.
Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry riskujú zdravie syna: Roznášajú jedlo chorým ľuďom!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií