fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príbeh najznámejšieho slovenského mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka bude sfilmovaný!

Máte tip? napíšte nám mailom

Začiatkom roka 2019 sa začne nakrúcať drsný thriller o Mikulášovi Černákovi.

Exkluzívne práva na filmové spracovanie životného príbehu najznámejšieho mafiánskeho bosa získala česká produkčná spoločnosť NOGUP Agency. Tá stojí za filmami Czech Made Man, Hranaři či Lída Baarová (v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou).

Predpokladaný termín kino premiéry je prvý štvrťrok v roku 2020.

“Aktuálne je film vo fáze príprav a koprodukčných rokovaní. Mená hercov a režiséra budú známe neskôr,” TASR za producenta pripravovanej snímky informoval Rado Mešša. Ako ďalej uviedol, produkcia do filmu plánuje medzinárodné obsadenie, “…vďaka ktorému sa postupne určite objavia zaujímavé a možno aj nečakané mená, ktoré na filmovom plátne oživia príbehy zo slovenského podsvetia 90. rokov.”

Filmová spoveď mafiánskeho bosa, ktorý mal kedysi veľký vplyv a dnes si odpykáva doživotný trest za mnohonásobné vraždy, pri ktorých so svojím gangom kruto likvidoval konkurenciu a údajne pracoval aj na objednávku tajnej služby a vysokých biznisových a politických kruhov, má byť silným mementom a reflexiou na dobu len nedávno minulú.

Prečítajte si tiež:
Britský parlament už po tretí raz neschválil brexit. Možno dôjde k odchodu bez akejkoľvek dohody

Černák po viac ako 16 rokoch za mrežami prelomil mlčanie a napísal knihu. “Cieľom tejto knihy nie je zbavovanie sa zodpovednosti za spáchané zlo, pretože tak, ako som bol svojprávny vtedy, som aj dnes. Chcem, aby ma čitatelia spoznali takého, aký som skutočne bol, ako som uvažoval, konal. Za celé tie dlhé roky riešenia mojich káuz sa toho o mne popísalo veľa. Bulvárne denníky, týždenníky aj samozvaní spisovatelia sa zviditeľňovali a profitovali na mojom mene – ,,o mne bezo mňa“.

černák
M. Černák: Prečo som prelomil mlčanie. Zdroj: martinus.sk

Budem uvádzať skutočné mená všetkých aktérov, pretože toto je to najdôležitejšie poslanie tejto knihy – skutočná pravda napísaná rukou toho, kto ju prežil. Je mi jasné, že mnohých aktérov tej doby nepoteší, keď si prečítajú o sebe to, na čo by už najradšej zabudli, ale ja som čakal dosť dlhú dobu v týchto tvrdých väzenských podmienkach a stratil som okrem rodiny aj najlepšie roky svojho života,” píše mafián hneď na začiatku svojej spovede.

Toto obdobie je plodné na filmy o udalostiach 90. rokov. Spomeňme napríklad dokument Terezy Nvotovej Mečiar alebo Únos od režisérky Mariany Čengel-Solčanskej. Uvidíme, aké ohlasy prinesie pripravovaný thriller o niekdajšom vodcovi slovenského podsvetia.

Prečítajte si tiež:
Umelec s príchodom jesene vytvoril originálnu verziu slávnej Mony Lisy. Vytvoril ju z lístia 

Zdroj: teraz.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií