Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister obrany Naď príde do parlamentu na diskusiu o darovaní stíhačiek MiG-29 Ukrajine

Šéf obrany uviedol, že ak sa nebude s obsahom predloženého uznesenia stotožňovať, tak možno pripraví svoj vládny návrh uznesenia.

25.2.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) tvrdí, že sa zúčastní diskusie o darovaní bojových lietadiel MiG-29 Ukrajine v Národnej rade SR, ktorá by sa mala uskutočniť v pondelok 27. februára. Smer-SD, ktorý inicioval diskusiu, tvrdí, že takéto darovanie je protiústavné.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„To, že Smer-SD tvrdí, že na to nemáme právo, je jeho názor. Ja som počúval rešpektovaných ústavných právnikov a tí sa v tomto názore nezhodujú. Dočasne poverený minister spravodlivosti Viliam Karas vo svojej analýze uviedol, že vláda na to právomoc má,“ uviedol Naď v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS.

Šéf obrany ďalej uviedol, že ak sa nebude s obsahom predloženého uznesenia stotožňovať, tak možno pripraví svoj vládny návrh uznesenia.

„Uvidíme, ako sa k tomu národná rada postaví. Nech sa ukážu aj jednotliví poslanci a politické strany,“ tvrdí Naď.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Minister obrany Naď príde do parlamentu na diskusiu o darovaní stíhačiek MiG-29 Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií