Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo investícií preverí korekcie schválených eurofondových projektov Banskobystrického kraja

Ondrej Lunter informoval, že kraj musí vrátiť časť eurofondov z viacerých projektov v celkovej výške spolu 1,89 milióna eur.

30.10.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie preverí korekcie schválených eurofondových projektov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), v rámci ktorých má kraj vrátiť 1,89 milióna eur.

Zorganizovanie pracovnej skupiny

Minister Richard Raši (Hlas-SD) poveril štátneho tajomníka Michala Kaliňáka, aby zorganizoval pracovnú skupinu, ktorá korekcie preverí. Pracovná skupina zložená zo zástupcov ministerstva a Banskobystrického samosprávneho kraja sa zíde už tento týždeň.

Pripravované rokovanie pracovnej skupiny má za cieľ nájsť cestu, ako efektívne čerpať európske peniaze a nie trestať úspešných žiadateľov,“ uviedol Raši.

Kraj to považuje za absurdné

Dodal, že už v piatok dal generálnym riaditeľom na ministerstve pokyn, aby pripravili výrazné zjednodušenie čerpania eurofondov. Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter v piatok informoval, že kraj musí vrátiť časť eurofondov z viacerých projektov v celkovej výške spolu 1,89 milióna eur.

Toto rozhodnutie mu zaslalo bývalé vedenie ministerstva a kraj ho považuje za absurdné. Vyslovil aj podozrenie, že ide o účelové konanie, lebo existuje podozrenie, že rezort investícií zazmluvnil viac percent zdrojov ako bola reálna alokácia. Korekcie sa týkajú aj iných samospráv. Lunter uviedol, že zvažuje aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK)
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo investícií preverí korekcie schválených eurofondových projektov Banskobystrického kraja © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií