fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž, ktorého neopustíš…

Máte tip? napíšte nám mailom

Milióny ľudí, žien, mužov. V mori je dostatok rýb na to, aby sa nám pošťastilo chytiť aspoň jednu. Tú perfektnú, toho dokonalého. Je to vôbec on?

Za svoj život som vetu: „Je to ten pravý, úplne stvorený pre mňa!“ počula viac, než čokoľvek iné. Od samej seba dokonca tiež. Hovorí sa, že srdce vie, že pri ňom sa cítiš odlišne, že.. Veľakrát sú to však len naše emócie, vášeň, túžba konečne ho nájsť, ošiaľ, čokoľvek. Začiatky so sebou prinesú vždy niečo nové, netradičné, výnimočné, niečo čo máme chuť spoznať. Slová, sľuby, plány. Ak sa však tieto hry po pár mesiacoch stratia, vášeň zoslabne, zostane nám „len“ surová vrstva nášho partnera. Moment, kedy ružové okuliare stratia silu – a je len na nás, či sa túto surovú vrstvu bez vylepšení rozhodneme akceptovať, alebo ju opustíme s pocitom, že lepšie verzie tam vonku čakajú na svoju šancu. Lebo svet je predsa dokonalý, a my s ním. Mylná predstava, ale ego nepustí. A potom odznova. Hľadáme, nachádzame, nechceme, nudíme sa, podvedieme – viníme naše šťastie, konštaláciu hviezd, či iné mimozemské fakty. Ďalších v zozname už upodozrievame, skúšame, nedôverujeme, alebo sa len príliš rýchlo “namotáme”. Stále nenachádzame, a svet zatiaľ produkuje viac, a viac lásky. Za našimi dverami. Ten pravý pre nás však neexistuje.

Prečítajte si tiež:
Nová vojna na SK scéne?! Rytmus sa pustil do Twiinsiek, tie sa však nenechali a rozhodli sa mu to vrátiť

Hovorila, že nemá šťastie na lásku, že ju všetci muži doteraz podviedli, že radšej bude s niekým, ako s nikým. Hovorila veľa, o nespravodlivosti života. Napriek tomu som na ňu nezanevrela. „Ten pravý neexistuje.“ Zaznelo od vedľajšieho stola. Sedel s krásnou ženou, ktorá sa pri jeho vete mierne zarazila.

boy-and-girl-love-image-7

Až potom som si uvedomila, že pravých partnerov si v určitom slova zmysle vytvárame sami. Možno neexistuje ten „pravý“, ale existujú muži, a ženy, ktoré nám stoja za to aby to fungovalo. Tí, s ktorými sa stávame pravými pre seba navzájom. Muž, ktorého neopustíš je mužom, ktorý sa možno ani zďaleka nepodobá na tvojho milovaného herca, na svalnáča z titulky, či miliardára z poslednej akcie. Muž, ktorého neopustíš je muž, ktorý má radosť keď si šťastná, ten ktorý sa ozve bezdôvodne, taký pri ktorom láska nie je ťažká. Muž, ktorý ťa predstaví ľuďom na ktorých mu záleží, ten ktorý ťa rešpektuje, a podporuje. Muž, pri ktorom nedokážeš vysvetliť kamarátkam, prečo je to práve on. Dôvody sa stanú nepodstatné, výzor druhoradý, a podstata milovaného človeka – prioritou. Hoci ťa fyzicky priťahovať musí, vidíš v ňom niečo viac. Už viac nehľadáš hry, vaša mini realita sa stane dostatočne zábavnou. Dáva ti niečo viac. Svoj čas, ochotu, pozornosť, a miesto v živote. Nie on, ale vy. Tento vzťah už nie je záplatou, či zúfalstvom zo samoty, je to rozhodnutie. Na jeho nájdenie nepotrebujeme horoskopy, či slnečné sústavy – on sa v našom živote jednoducho objaví. Vtedy keď sa vyrovnáme so samotou, keď vzťah nebude jedinou vecou ktorá nás urobí šťastnými, keď budeme schopní milovať samých seba, a zároveň niekoho ďalšieho. Na takého muža sa nečaká, nehľadá, za takým sa nezúfa. On jednoducho príde v pravý čas, a bude to cítiť rovnako.

Prečítajte si tiež:
Zábery, ktoré trhajú srdce: Slovák hovorí o vážnej situácii v Číne aj o zúfalstve lekárov

Snažia sa nám povedať, že bez partnerov nie sme ničím. Slabšou polovičkou. Pravdou však je, že my samé sme už celkom, kompletnou bytosťou, ktorá neumiera pri rozchodoch a v momentoch kedy ľudia z jej života postupne odchádzajú. Bolí to, ale je dôležité stať sa bytosťou, ktorá všetko príjma, lebo dôveruje – učí sa z každého pádu, lebo vie, že On na nikoho nezabudol. Ani na teba.

Láska sa hľadá ťažko, lebo nebola stvorená na hľadanie. Ona jednoducho príde, a ty už nezapochybuješ. Bude prirodzená, a len tvoja. Už ho neopustíš, a on zostane.

Rozhodnutie dvoch, ktorí to nevzdali.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií