fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muži si počas rybolovu všimli na ľadovci živú bytosť. Mysleli si, že ide o tuleňa, no keď sa pozreli bližšie, ostali v šoku a rozhodli sa pomôcť

Máte tip? napíšte nám mailom

Bytosť, ktorá by bola na ľadovci zrejme zahynula, zachránili dobrosrdeční rybári…

Vydať sa na more je vždy dobrodružstvom, lebo človek nikdy nevie, čo ho tam môže postretnúť. Svoje o tom vedia aj rybári Mallory Harrigan, Cliff Russell a Allan Russell. Tí sa vybrali na lov krabov iba zopár kilometrov od pobrežia v kanadskom Labradore. Práve v týchto končinách totiž natrafili na niečo nezvyčajné.

Všimli si, že na jednom z ľadovcov sa nachádza živá bytosť. Spočiatku si mysleli, že ide o tuleňa, keď sa však priblížili, uvideli, že ide o polárnu líšku, ktorá tam zrejme uviazla, keď si hľadala potravu. Vedeli, že bez ich pomoci tam nevinné zviera umrie a tak sa jej rozhodli pomôcť. “Bolo ťažké dostať ju na palubu. Najprv sa snažila od nás utiecť. Museli sme rozbiť ľad, aby sa nám to podarilo,” tvrdí jeden z rybárov, Mallory Harrigan.

Zdroj: BoredPanda

Na palube vytvorili pre vysilenú líšku provízorný pelech, aby sa mala kde zotaviť a načerpať ďalších síl pred návratom do prírody. “Bola príliš slabá. Keď sme ju dostali na palubu, väčšinu času iba spala. Prvých 5-6 hodín nechcela vôbec jesť. Pokúšali sme sa jej dávať sušienky, no nechcela. Nakoniec však zjedla celý balík viedenských párkov. Zo začiatku sa nás bála, no keď sme ju nakŕmili, už bola spokojná,“ opisuje Harrigan.

Prečítajte si tiež:
Časozberné VIDEO: TAKTO úchvatne vyzerá priebeh búrky (nielen) na Strednom Považí
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Takto to vyzeralo, keď zachránenú líšku vypustili do jej prirodzeného prostredia:

 

 

 

Zdroj: https://www.boredpanda.com/arctic-fox-rescued-iceberg-canada-harrigan-russell/

Foto: https://www.boredpanda.com/arctic-fox-rescued-iceberg-canada-harrigan-russell/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií