fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na jachte zhabanej ruskému oligarchovi Kerimovovi možno našli vzácne Fabergého vajíčko, jeho pravosť musia overiť

Mnohé Fabergého vajíčka boli vyrobené na zákazku pre ruskú cársku rodinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Americké orgány činné v trestnom konaní našli na palube jachty, ktorú skonfiškovali ruskému oligarchovi Sulejmanovi Kerimovovi, niečo, čo vyzeralo ako slávne Fabergého vajíčko.

Jachtu v hodnote 300 miliónov dolárov minulý mesiac preplavili z tichomorského súostrovia Fidži do amerického San Diega.

Majú hodnotu miliónov dolárov

Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenia námestníčky amerického ministra spravodlivosti Lisy Monacovej.

Ak by sa potvrdila pravosť tohto klenotu, bolo by to jedno z mála zostávajúcich Fabergého vajíčok, ktoré majú hodnotu miliónov dolárov.

Vajíčka vyrobili v Petrohrade

Vajíčka zhotovil klenotník Peter Carl Fabergé a jeho spolupracovníci v Petrohrade na prelome 19. a 20. storočia.

Mnohé vajíčka boli vyrobené na zákazku pre ruskú cársku rodinu, ďalšie si zasa dali vyrobiť vtedajší bohatí predstavitelia šľachty.

Viac k témam: Fabergého vajíčka
Zdroj: Webnoviny.sk – Na jachte zhabanej ruskému oligarchovi Kerimovovi možno našli vzácne Fabergého vajíčko, jeho pravosť musia overiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií