fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 najstrašidelnejších hier, ktoré ti rozbúšia srdce a naženú strach

Mnohí z nás si po splnení svojich školských či pracovných povinností (a niekedy aj pred nimi), doprajú relax. Medzi skvelé relaxačné “kúry” pre hlavu aj dušu patria počítačové hry. Či už rôzne strategické, stavbárske, bojové, športové alebo vedomostné. Existuje aj špeciálna kategória hier, ktoré nie sú určené pre každého. Hry, ktoré vzbudia emóciu strachu a vzrušia naše telo. Nie erotické, ale tie hororové či strašidelné hry, nám naženú do krvi ten pravý adrenalín.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tieto hry odporúčame hrať iba psychicky silným osobám, za účasti inej osoby a určite nie po tme! Jedine, žeby si to riskol a cítil sa na to 🙂

Ponúkame ti zoznam tých najstrašidelnejších hier, ktoré ti navedú husiu kožu, pocit beznádeje a adrenalín do krvi:

S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl (S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat)

Na exkurziu po černobylskej masakre sa síce môžeme vydať osobne, môžeme navštíviť aj neďaleké opustené mesto Pripjať, no načo by sme riskovali zdravie, keď si opustené mesto s poriadnou dávkou vzrušenia môžeme vychutnať aj doma. Hra S.T.A.L.K.E.R je akčná hra, ktorá ťa zavedie do černobyľskej zakázanej zóny, v ktorej sa snažíte získať vzácne artefakty. Po výbuchu v jadrovej elektrárni sa, však, v tomto meste dejú naozaj čudné veci a pohybujú čudné tvory…

Amnesia: The Dark Descent

Hra, v ktorej ťa prenasleduje zlo. Ukryť sa mu môžeš len v tme, no tá v tebe vyvolá pocity neistoty. Nikdy nevieš, čo sa stane za rohom tajuplného gotického hradu. Veľmi často sa totiž stáva, že sa ti pred očami mihne záhadný tvor a na to si treba zachovať veľa duchaprítomnosti. Hru dokážu dohrať iba ľudia s poriadnou dávkou odvahy.

Dead Space

Hra Dead Space má niekoľko dielov. Žiaľ, ten najnovší sa nevyrovná grafikou ani herne časti z roku 2008. Pocit, že smrť môže prísť hocikedy a rýchlo, je naozaj ten, ktorý dokáže rozbúšiť srdce.  A platí to aj v kozmickom svete. Tešiť sa môžeš aj na skvelý zvukový desing. Prvé dva diely tejto hry vzbudia skutočný pocit strachu a povráva sa, že sa niektorí hráči tejto hry dokonca zbláznili. Či to je pravda, to nevieme. Všetko sa v tejto hre zomelie príliš rýchlo…

Prečítajte si tiež:
Sergey Polyushko: Fotograf, ktorý vytvoril umelecké fotografie zvierat a je možné, že sa stanu tvojou novou tapetou

Alien: Isolation

Niekedy sa s príšerou bojovať skrátka nedá. Preto je najlepšie, utekať a skrývať sa. Ale nikdy nevieš, kedy sa príšera objaví pred tebou. Stačí iba sledovať pípajúci scanner a dúfať, že sa nestretnete tvárou tvár!

Outlast

Ako novinár sa ocitneš v ústave, kde sa to tak trošku vymklo spod kontroly. Jediné, na čo sa môžeš spoliehať je kamera s nočným videním. Ak máš štikútku a čká sa ti, táto hra ťa naozaj zaručene vystraší a nič iné ako beh ti naozaj nepomôže. No ani ten nie je zárukou bezpečia.

Condemned: Criminal Origins

Klasická strieľačka, kde s ručne vyrobenou zbraňou chodíš po chodbách a strieľaš do nepriateľov. Zahraj sa na detektíva a napumpuj si adrenalín. Pri hre ti odporúčame mať pevné nervy.

Alen Wake’s American Nightmare

Beh v tme s baterkou v ruke a nabitou zbraňou, kde aj spoza útesu môže vyskočiť nepriateľ. Zbieraš náboje, zbrane a máš oči na stopkách, pretože každú chvíľu sa môže niekto zjaviť. A kým ty sa venuješ nepriateľom spredu, zozadu ťa môžu napadnúť ďalší. Hororový server Bloody Disgusting vyhlásil túto hru za najstrašidelnejšiu hru roka 2012.

Prečítajte si tiež:
10 tipov na ekologické Vianoce

Resident Evil

Vitaj v meste plnom zombie príšeriek. Krvilační mutanti ti v v tejto hre nedajú dýchať! Pre fanúšikov zombie je toto jedna z najočakávanejších hier. V hre sa môžete pustiť aj do pästných súbojov a “bolestivé” rany môžu schytať aj dopravné prostriedky. Skrátka, hra je naozaj plná adrenalínového dobrodružstva.

Project Zero

Ak sa chcete ocitnúť v koži ženy, ktorá v japonskej rezidencii pátra po paranormálnych javoch, zahrajte si túto hru. Hra je dostupná pre PS2 a Xbox. Varovanie: V tomto nervydrásajúcom survival horore je mladá žena vyzbrojená jedine kamerou a s pocitom, že sa naozaj dokážu diať neuveriteľné veci…

Silent Hill 2

James Sunderland dostáva list od svojej manželky Mary, aby sa ňou prišiel do Silent Hillu. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby jeho manželka nebola už tri roky mŕtva. Po meste sa začali pohybovať strašidelné monštrá túžiace po jeho krvi. Strašidelnú atmosféru skvelo dotvára hmla, cez ktorú neuvidíte do veľkých vzdialeností, no nepriatelia útočia veľmi rýchlo.

Poznáte ďalšie hry, ktoré by sme mohli do tohto zoznamu zaradiť?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií