fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd rozhodol, že Monika Jankovská a ďalší sudcovia ostávajú vo väzbe

Najvyšší súd: Monika Jankovská a ďalší sudcovia ostávajú vo väzbe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislavskí sudcovia a bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská,  Denisa Cviková, (sudkyňa Okresného súdu Bratislava I), Eugen Palášthy (sudca Krajského súdu v Bratislave), Richard Molnár (sudca Krajského súdu v Bratislave) a advokát Miroslav Mojto, ostávajú vo väzbe. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu (NS) SR.  Sú obvinení z korupčných trestných činov v spojitosti s Marianom Kočnerom.

Marian Kočner mal komunikovať s viacerými bratislavskými sudcami

Cez aplikáciu Threema mal Marian Kočner komunikovať s viacerými bratislavskými sudcami, z ktorých viacerých v stredu obvinili z trestných činov korupcie, marenia spravodlivosti a zasahovania do nezávislosti súdu.

Zmenky TV Markíza

Monika Jankovská je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD-  Tá mala pre Mariana Kočnera ovplyvňovať rozhodovanie sudkýň Zuzany Maruniakovej, Denisy Cvikovej a Andrey Haitovej (sestra Jankovskej a sudkyňa Krajského súdu v Bratislave) v civilnom spore o zmenky TV Markíza.

Za falšovanie týchto zmeniek je Marian Kočner ešte stále neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka je Marian Kočner obžalovaný.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií