fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda zverejnila nahrávku, v ktorej mal Sulík klamať. Ten sa ospravedlnil

Premiér Igor Matovič dal zverejniť nahrávku, v ktorej mal Richard Sulík súhlasiť s plošným testovaním a následne to poprel.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič dal zverejniť nahrávku, v ktorej mal Richard Sulík súhlasiť s plošným testovaním a následne to poprel. Úrad vlády zverejnil v stredu záznam z pondelkového rokovania, kde sa hovorilo o plošnom testovaní na koronavírus.

Igor Matovič na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom bol zvedavý na zvukový záznam. 

,,Lož nemôže byť donekonečna pracovným nástrojom. Bohužiaľ, stalo sa pravidlom, že náš kolega na vláde hovorí niečo úplne iné, ako následne komunikuje v médiách. Naposledy o tom, ako je jeho strana veľmi veľmi proti celoplošnému testovaniu. Čo je lož. Preto sme dnes na vláde hlasovaním rozhodli, že urobíme precedens a zverejníme zvukovú nahrávku zo záveru rokovania vlády z pondelka, z ktorého by to malo byť zrejmé. Sám som zvedavý na presný záznam,“ píše Matovič.

Sulík sa následne ospravedlnil a informoval, že by bol radšej za plošné očkovanie: “VZNIKLO NEDOROZUMENIE A VZNIKLO MOJOU CHYBOU Súhlasím, že pravda oslobodzuje a ja som ten posledný, ktorý by chcel klamať. Práve naopak. Máme inú predstavu o plošnom testovaní, aby bolo efektívne a v súlade s názormi vedcov. Som za testovanie v ohniskách, tak ako sme navrhli v Semafore zdravia. Ale v poriadku, bude ako rozhodne premiér a ja sa prispôsobím. Za seba len poviem, že by som sa radšej bavil o celoplošnom očkovaní.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dennikn
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií