fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčšia razia NAKA v histórii: Zadržali viac ako 10 sudcov vrátane Jankovskej a Maruniakovej

NAKA zadržala do 20 sudcov. Medzi zadržanými už sú Monika Jankovská, aj jej sestra Andrea Haitová či advokár Miroslav Mojto.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa zistení Aktuality.sk Národná kriminálna agentúra (NAKA) rozbehla veľkú akciu na viacerých miestach Slovenska, je zameraná na ľudí z justície, ktorí boli v kontakte s Marianom Kočnerom, alebo figurujú v jeho komunikácii cez šifrovanú aplikáciu Threema a mohli pre neho zariaďovať na súdoch tie správne rozhodnutia.

NAKA zadržala viac ako desať sudcov

“Momentálne prebieha rozsiahla akcia vyšetrovacieho tímu Hmla, pod názvom “Búrka”. Viac informácii poskytneme až keď to procesná situácia dovolí,” napísala polícia prostredníctvom sociálnej siete.

Prípadom sa začala zaoberať polícia už počas minulého leta. Viacerým bratislavským sudcom a prokurátorom boli v lete minulého roku odobraté mobilné telefóny v súvislosti s komunikáciou Mariana Kočnera, ktorého Špecializovaný trestný súd v Pezinku odsúdil na 19 rokov väzenie v kauze falšovania zmeniek.

Koncom januára tohto roku nasledovali aj domové prehliadky. Počas tých boli policajti z tímu Hmla u Moniky Jankovskej, Andrei Haitovej, Denisy Cvikovej, Vladimíra Sklenku, ale aj u nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Tomu polícia zaistila telefón a iné veci.

NAKA
Zadržaný sudca Dušan Srogončík. Zdroj: David Ištok / Aktuality.sk

Jankovská aj Haitová

Medzi zadržanými sú:

Monika Jankovská – bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti

Prečítajte si tiež:
Stratený plyšový medveď si užíva predĺžený pobyt v luxusnom hoteli

Andrea Haitová – Jankovskej sestra, sudkyňa bratislavského krajského súdu

Denisa Cviková – sudkyňa okresného súdu Bratislava 1

Zuzana Maruniaková – sudkyňa okresného súdu Bratislava 5

Dušan Srogončík – predseda okresného súdu Bratislava 5

Richard Molnár – sudca bratislavského krajského súdu

Angela Balázsová – sudkyňa okresného súdu Bratislava 1

Miriam Repáková – sudkyňa okresného súdu Bratislava 1

Eva Timár Myjavcová – advokátka a správkyňa konkurznej podstaty

Miroslav Mojto – advokát

Jarmila Urbancová – podpredsedníčka Najvyššieho súdu

Katarína Bartalská – sudkyňa okresného súdu Bratislava 1

Gabriela Buľubášová – sudkyňa okresného súdu Bratislava 1

Polícia ich plánuje obviniť z viacerých trestných činov, pre niektorých budú žiadať väzbu. V prípade sudcov a korupčných trestných činov bude o väzbe rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Pezinku, ale s väzbou musí súhlasiť aj Ústavný súd.

Podľa portálu aktuality.sk sa v budove od 7:40 nachádza aj Marian Kočner, ktorého priviezla eskorta viacerých áut s majákmi z ústavu na výkon väzby. Sprevádzali ho ozbrojení kukláči. Kočner má na sebe nepriestrelnú vestu.Stráž pri Marianovi Kočnerovi sa strieda zhruba každú polhodinu. Vždy po 30 minútach zamieria do budovy traja ozbrojení príslušníci ZVJS.

Prečítajte si tiež:
Chcem vám porozprávať
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií