fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA zadržala v rámci akcie “Dobytkár” ďalšie tri osoby

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci akcie Dobytkár v utorok ďalšie tri osoby. Ide o kauzu korupcie z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Na sociálnej sieti o tom informuje Polícia SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

 ,,V rámci akcie Dobytkár v poobedňajších hodinách na celom území SR vykonáva zaisťovacie úkony a zadržala osoby J. G., M. S. a P. M. ako dôvodne podozrivých zo spáchania korupčnej trestnej činnosti,” uviedla polícia.

AKTUÁLNE: KORUPCIA NA VYSOKÝCH MIESTACH = NAKA ZADRŽALA ĎALŠIE TRI OSOBYNárodná kriminálna agentúra pokračuje vo…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Úterý 5. května 2020

Vzhľadom na realizujúce sa vyšetrovanie nateraz polícia neposkytne bližšie informácie.

Sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K. ktorí sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

V kauze Dobytkár mali na úplatkoch zarobiť 6,5 milióna eur

„V monitorovanom období takto malo dôjsť k prijatiu úplatkov celkom vo výške cca 6,5 milióna eur,” povedala Baloghová, pre TV Markíza.

Troch väzobne stíhaných a ďalšie osoby zadržala začiatkom marca NAKA v rámci akcie s názvom Dobytkár. Počas akcie vtedy zadržala deväť osôb, hotovosť vo výške 100.000 eur a obrazy v hodnote 800.000 eur.

Prečítajte si tiež:
20-ročný mladík havaroval a zabil si kamaráta. Namerali mu 1,46 promile

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií