fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA zasahuje v elektrárni v Mochovciach. Zákazku na protipožiarnu signalizáciu mali navýšiť z 3,9 milióna eur na 25 miliónov eur

Na viacerých miestach v areáli Jadrovej elektrárne Mochovce a v Bratislave zasahuje v týchto chvíľach NAKA. Ide o akciu špecializovaného tímu ELEKTRO s krycím názvom „Požiar“.

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia informuje, že zaisťuje veci dôležité pre trestné konanie v prípade obzvlášť závažného zločinu podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry vedie trestné stíhanie v súvislosti s dostavbou 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne.

Dodanie systémov protipožiarnej signalizácie

Skutok sa týka dodania systémov protipožiarnej signalizácie, komponentov, zariadení a prác spojených s prevádzkou elektrárne. Podľa doterajších zistení malo dôjsť k postupnému navyšovaniu ceny diela viacerými dodatkami pôvodnej zmluvy. Z dohodnutej maximálnej ceny diela 3,9 milióna eur na súčasných takmer 25 miliónov eur. Tento hrubý nepomer predstavuje faktické navýšenie o viac ako 600%.

,,Vyšetrovatelia sa preto budú podrobne zaoberať podozreniami z neodôvodneného navýšenia zmluvnej ceny, vrátane možných duplicitných platieb, v úzkej súčinnosti so znalcami,” informuje polícia na sociálnej sieti.

Špecializovaný tím naďalej intenzívne pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie všetkých podozrení týkajúcich sa dostavby 3. a 4. bloku elektrárne.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií