Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezamestnaní v priemere dostávajú 561 eur, poberateľov dávky pribudlo po troch mesiacoch poklesu

Na výplatu nezamestnaneckých dávok Sociálna poisťovňa v júni vynaložila 22,2 milióna eur.

26.7.2023 (SITA.sk) – Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v júni tohto roka 35,8 tisíca osôb. Oproti máju išlo o nárast o 686 ľudí. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak stúpol po troch mesiacoch poklesu.

Priemerná suma dávky v nezamestnanosti v šiestom mesiaci tohto roka dosiahla 561 eur. Na výplatu nezamestnaneckých dávok Sociálna poisťovňa v júni vynaložila 22,2 milióna eur.

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávka v nezamestnanosti

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných. Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.

Viac k témam: Dávka v nezamestnanosti, Nezamestnanosť, Nezamestnanosť v SR
Zdroj: SITA.sk – Nezamestnaní v priemere dostávajú 561 eur, poberateľov dávky pribudlo po troch mesiacoch poklesu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií