fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nie je týždňa, čo by oportunista Pellegrini nehral na dve strany. Podľa Hegera sa mentálne od Fica nikdy neodpútal

Peter Pellegrini sa snaží o politiku, ktorá bude ľúbivá pre všetkých, lenže sú situácie, keď politik musí zaujať jasný postoj, tvrdí Heger.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.2.2023 (SITA.sk) – Nie je týždňa, čo by Peter Pellegrini nehral na dve strany, vyjadril sa v statuse na sociálnej sieti poverený premiér Eduard Heger s tým, že líder Hlasu – sociálna demokracia, sa snaží o politiku, ktorá bude ľúbivá pre všetkých. Podľa neho sú však situácie, keď politik musí zaujať jasný postoj.

Parlament tento týždeň hlasoval o uznesení, ktorým poslanci odsúdili ruskú agresiu na Ukrajine, vraždenie, útoky na civilné objekty, vyjadrili podporu územnej celistvosti Ukrajiny a zároveň označili súčasný ruský režim za teroristický. Heger uznesenie považuje za také, za ktoré by nemal mať problém hlasovať žiadny demokratický európsky líder.

 Oportunista Pellegrini

Družina okolo Petra Pellegriniho však nehlasovala. Slovami oportunistu Pellegriniho uznesenie nepodporil, lebo vraj nebude meditovať o tom, čo je terorizmus,“ napísal poverený premiér.

Pellegrini sa podľa Hegera nevedel jednoznačne postaviť ani za očkovanie proti koronavírusu. Ako premiér sa vyjadril, že očkovanie by malo byť povinné, avšak ako opozičný poslanec už hovoril, že nikdy nedovolí, aby niekoho očkovali povinne.

Prečítajte si tiež:
Druhý ročník Ekoolympiády s inováciami aj atraktívnymi cenami

Vakcínu spochybňoval a sám sa zaočkovať nedal. Po prieskume verejnej mienky, ktorý ukázal, že väčšina voličov Hlasu-SD je za očkovanie vyhlásil, že treba robiť kampaň, aby sa ľudia očkovali. Stojím si za tým, že Robert Fico a jeho dvojča Pellegrini svojimi výrokmi v čase pandémie ohrozovali životy občanov,“ skonštatoval poverený premiér.

Mentálne sa od Fica nikdy neodpútal

Pellegrini sa podľa Hegera v plnej kráse ukázal aj pred podpisom obrannej dohody s USA. „Tej dohody, ktorú ešte ako premiér sám pripravoval a obhajoval ju. V opozícii sa z obhajcu stal odporca. Všetko len pre získanie lacných politických bodov,“ dodal Heger, ktorý chce veriť, že Pellegrinimu je bližšia spoločnosť európskych lídrov v Bruseli ako Moskva alebo Minsk.

Mentálne sa však on a jeho družina od Fica nikdy neodpútali, len je to krajší obal populizmu a politickej zbabelosti jasne sa postaviť za správne, aj keď niekedy nepopulárne, veci,“ dodal na záver Eduard Heger, podľa ktorého sa tejto vláde dá vyčítať všeličo, ale nie nedostatok odvahy prijať dôležité rozhodnutia v strategickom záujme našej krajiny. A to je vraj rozdiel medzi nimi a Hlasom pána Pellegriniho.

Prečítajte si tiež:
Poslanci OĽaNO navrhujú zriadiť ombudsmana pre seniorov, navrhovateľky už predstavili aj horúcu kandidátku (video)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Nie je týždňa, čo by oportunista Pellegrini nehral na dve strany. Podľa Hegera sa mentálne od Fica nikdy neodpútal © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií