fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5000 mAh za 10 minút! To je nová grafenová powerbanka

Máte tip? napíšte nám mailom

Grafenové batérie sa v poslednom čase dostávajú do povedomia ľudí omnoho častejšie ako v minulosti…

Princíp spočíva v systematickom umiestnení atómov uhlíka v 2D mriežke. Iste si si všimol, že v obchodoch to po nich ani len nepáchne. A máš pravdu! V súčasnosti sa na trhu žiadna prelomová batéria tohto typu neobjavila. Zmeniť to však môže spoločnosť WPG.

externabat_clanok03

Cieľom projektu je vytvoriť powerbanku s touto technológiou uskladnenia energie. Momentálne vyššie spomínaná spoločnosť zbiera finančné prostriedky, ktoré by umožnili sériovú výrobu. Portál určený na finančnú pomoc tohto projektu zažil doslova BOOM. Do termínu sa určite stihne zhromaždiť niekoľko násobne viac financií, ako bolo v pláne.

Hlavnou vlastnosťou tejto powerbanky je jej neuveriteľne rýchle nabitie. Podľa informácii z.jd.com zvládne plnú kapacitu – teda 5000 mAh za neskutočných 10 minút. Externá nabíjačka by mala prísť v dvoch variantoch a to 5000-ka a 1000-ka.

Podporovať bude viacero možností nabíjania:

  • 12V/5A
  • 12V/1,5A
  • 9V/2A
  • 5V/3A

Zdroj: gizmochina.com,z.jd.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií