Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nová legislatíva týkajúca sa RTVS predstavuje ovládnutie inštitúcie, vyhlásil Korčok (video)

Ministerstvo kultúry v pondelok predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase.

12.3.2024 (SITA.sk) – Vláda Roberta Fica (Smer-SD) opäť ohýba procesy a pravidlá, ktoré sú dôležité pri fungovaní štátu a obsadzovaní štátnych inštitúcií. Uviedol to občiansky kandidát na post prezidenta Ivan Korčok na utorkovej tlačovej besede.

Nový návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase z dielne ministerstva kultúry podľa neho de facto znamená ovládnutie týchto inštitúcií. Korčok dodáva, že novým návrhom zákona sa obchádzajú všetky brzdy a protiváhy, ktoré doteraz garantovali nezávislosť RTVS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Podľa návrhu sa ruší Rada RTVS, ktorej doterajší systém voľby bol nastavený tak, že neumožňoval v jednom vládnom období jej ovládnutie. Keď sa súčasné nastavenie zmení, do Rady sa dostane vládna nominácia. Návrhom sa zriaďuje nový orgán, ktorý bude de facto úplne podriadený vláde a ministerke kultúry a bude mať priamu kontrolu nad riaditeľom a vysielaním,“ vysvetlil Korčok.

Dodáva, že spomínané kroky sa dejú práve v období, keď vláda má druhý najslabší mandát v histórii. Mandát Ficovej vlády tak podľa Korčoka nemá takú váhu, aby takýmto spôsobom mohla ovládať celú krajinu.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), nový návrh, Premiér Slovenskej republiky, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: SITA.sk – Nová legislatíva týkajúca sa RTVS predstavuje ovládnutie inštitúcie, vyhlásil Korčok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií