fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PlayStation 5 si budete môcť kúpiť už budúce Vianoce. Čo novinka prinesie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Sony oznámila, že konzola PlayStation 5 príde na konci budúceho roka. Príde aj s novým ovládačom, ktorý bude využívať vylepšenú technológiu vibrácií. Vedenie vývoja ďalej prisľúbilo, že hry sa budú spúšťať rýchlejšie a rovnako sa skráti čas načitavania.

Grafika konzoly PlayStation 5 by sa rovnako mala posunúť na vyššiu úroveň. Tvorcovia sľubujú pridanie novej technológie pre zlepšenie svetelných efektov. Príchod PlayStation 5 by mal byť veľmi podobný tomu, ktorý ohlásil konkurenčný Microsoft. Ten by s novým Xboxom mal prísť v podobnom čase.  Najnovšia verzia konzoly Xbox aj novinky v podobe PlayStation 5 by sa na trhu mali objaviť okolo Vianoc 2020.

Zdroj: t3.com

Jim Ryan, prezident spoločnosti Sony Interactive Entertainment, uviedol v blogovom príspevku na webovej stránke PlayStation, že tvorcovia chcú prostredníctvom nového ovládača ešte viac vtiahnuť hráča do deja. Mali by to dosiahnuť za pomoci vibrácii, ktoré budú realistckejšie simulovať napríklad náraz auta alebo kopnutie do lopty.  Vibrácie by mali dokonca simulovať napríklad aj striedanie povrchu napríklad cez blato alebo skaly. 

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Mladý pár si to rozdával priamo na palube lietadla! Z videa sa na sociálnych sieťach stal hotový virál! Nie je to však protizákonné?

Čakalo sa dlhých 6 rokov

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne oficiálne obrázky nového PlayStation 5. Vedenie rovnako neprezradilo ani žiadne ďalšie špecifiká tejto novinky, no Jim Ryan fanúšikom prisľúbil, že informácie budú postupne zverejňovať.

Zdroj: bbc.com

Príchod PlayStation 5 je pritom očakávaný už dosť dlhú dobu. Naposledy predstavil Sony PlayStation 4 Pro ešte v roku 2013. Ak ste chceli novšiu techniku museli ste siahnuť po konkurencii v podobe Xboxu, ktorý ponúka aj novšie modely herných konzol. Verní fanúšikovia PlayStation si však vydupali novú generáciu aj u vedenia PlayStation, a tak už budúcu zimu Sony vypustí do sveta túto novinku. Ako sme už spomínali, tvorcovia PlayStation sú na informácie zatiaľ skúpi. Na internete sa síce objavili fotografie, ako by malo PlayStation 5 vyzerať, no ide len o neoficiálne zdroje.

Otáznik tiež visí nad dizajnom vylepšeného ovládača či ponuky hier dostupných pre túto konzolu. Čo si myslíte o tomto type zábavy vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: bbc.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií