Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novela zákona o dotáciách bude prerokovaná v skrátenom konaní, dôvodom je ohrozenie ľudských práv

Novelou by sa mala zvýšiť suma humanitárnej pomoci pri živelných pohromách.

17.4.2024 (SITA.sk) – Novelu zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR prerokuje plénum Národnej rady SR v skrátenom legislatívnom konaní.

V stredu o tom hlasovaním rozhodli poslanci parlamentu. Zrýchlené konanie odôvodňuje rezort práce tým, že môžu byť ohrozené základné ľudské práva a slobody.

Novelou by sa mala zvýšiť maximálnu sumu humanitárnej pomoci pri živelných pohromách zo súčasných 800 eur na 1 500 eur. Ministerstvo práce tiež chce, aby sa dotácia mohla vyplatiť poškodenému aj opakovane, v prípade ďalšej udalosti.

Zvýšiť by sa mala aj maximálna suma dotácie na podporu rovnosti žien a mužov a rovnosti príležitostí pre aktivity a činnosti zamerané na predchádzanie a podporu riešenia domáceho násilia z 20-tisíc eur na 150-tisíc eur.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Skrátené legislatívne konanie
Zdroj: SITA.sk – Novela zákona o dotáciách bude prerokovaná v skrátenom konaní, dôvodom je ohrozenie ľudských práv © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií