fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový Dracula od Netflixu sa bude natáčať aj na Slovensku, tvorcov zaujala Banská Štiavnica a Oravský hrad

Máte tip? napíšte nám mailom

Netflix, BBC a Hartswood Films spolu pripravujú nový seriál s jednoduchým názvom Dracula. Bude sa nakrúcať aj na Slovensku.

Pôjde o tri 90-minútové časti,na ktorých bude pracovať Mark Gatiss a Steven Moffat. Táto dvojica je známa vďaka slávnemu seriálu Sherlock, v ktorom zažiaril Benedict Cumberbatch. Prvú epizódu Draculu bude režírovať Jonny Campbell, ktorý sa rovnakej úlohy zhostil aj v seriáli In the Flesh či Prázdne miesto.

„Historky o ohromnom zle tu boli vždy. Špeciálne na Drakulovi od Brama Stokera je, že dal zlu svojho hrdinu,” povedali Moffat a Gatiss pre variety.com. Nakrúcanie je naplánované na koniec marca tohto roku. Natáčať sa bude v Banskej Štiavnici aj na Oravskom hrade. Práve ten je známy mnohými filmami.

Drakula Oravský hrad
Oravský hrad. Zdroj: Mária Šmilňáková

V roku 1922 sa na Oravskom hrade nakrútil jeden z najznámejších upírskych príbehov s názvom Upír Nosferatu. Postavu kniežaťa Orloka stvárnil Max Schreck. Do svojej úlohy bol vžitý natoľko, že o ňom začali kolovať rôzne historky a mnohí verili, že je skutočný upír. Jednoznačné však je, že sa do dejín svetovej kinematografie zapísal navždy.

Prečítajte si tiež:
Jaromír Jágr na majstrovstvách sveta? Tréner Budějovíc v tom má jasno

Medzi ďalšie filmy nakrútené na Oravskom hrade patrí aj Kráľ Drozdia brada, Rozprávka rozprávok, Sokoliar Tomáš, Princezná a žobrák či Láska na vlásku, v ktorom si zahrala aj Celeste Buckingham. V hrade okrem historických exponátov nájdete aj miestnosť plnú voskových figurín. Tie symbolizujú niektorých hrdinov z týchto filmov.

Zdroj: filmneweurope.comvariety.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií