fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový Dracula od Netflixu sa bude natáčať aj na Slovensku, tvorcov zaujala Banská Štiavnica a Oravský hrad

Netflix, BBC a Hartswood Films spolu pripravujú nový seriál s jednoduchým názvom Dracula. Bude sa nakrúcať aj na Slovensku.

Pôjde o tri 90-minútové časti,na ktorých bude pracovať Mark Gatiss a Steven Moffat. Táto dvojica je známa vďaka slávnemu seriálu Sherlock, v ktorom zažiaril Benedict Cumberbatch. Prvú epizódu Draculu bude režírovať Jonny Campbell, ktorý sa rovnakej úlohy zhostil aj v seriáli In the Flesh či Prázdne miesto.

„Historky o ohromnom zle tu boli vždy. Špeciálne na Drakulovi od Brama Stokera je, že dal zlu svojho hrdinu,” povedali Moffat a Gatiss pre variety.com. Nakrúcanie je naplánované na koniec marca tohto roku. Natáčať sa bude v Banskej Štiavnici aj na Oravskom hrade. Práve ten je známy mnohými filmami.

Drakula Oravský hrad
Oravský hrad. Zdroj: Mária Šmilňáková

V roku 1922 sa na Oravskom hrade nakrútil jeden z najznámejších upírskych príbehov s názvom Upír Nosferatu. Postavu kniežaťa Orloka stvárnil Max Schreck. Do svojej úlohy bol vžitý natoľko, že o ňom začali kolovať rôzne historky a mnohí verili, že je skutočný upír. Jednoznačné však je, že sa do dejín svetovej kinematografie zapísal navždy.

Medzi ďalšie filmy nakrútené na Oravskom hrade patrí aj Kráľ Drozdia brada, Rozprávka rozprávok, Sokoliar Tomáš, Princezná a žobrák či Láska na vlásku, v ktorom si zahrala aj Celeste Buckingham. V hrade okrem historických exponátov nájdete aj miestnosť plnú voskových figurín. Tie symbolizujú niektorých hrdinov z týchto filmov.

Zdroj: filmneweurope.comvariety.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"