fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiéra Johnsona odchod ministrov nezastaví, aj napriek kritike je odhodlaný pokračovať v úrade

Minister financií Rishi Sunak a minister zdravotníctva Sajid Javid v utorok krátko po sebe oznámili rezignáciu, po ktorej zo svojich postov odišli aj niekoľkí tajomníci a poradcovia.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson je odhodlaný pokračovať v úrade aj napriek zvyšujúcemu sa tlaku, ktorý zosilnel po odchode dvoch vládnych ministrov.

Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z úradu vlády. Johnson podľa neho chce „splniť to, čo ľuďom sľúbil“.

Kritika voči premiérovi a vláde

Minister financií Rishi Sunak a minister zdravotníctva Sajid Javid v utorok krátko po sebe oznámili rezignáciu, po ktorej zo svojich postov odišli aj niekoľkí tajomníci a poradcovia.

Obaja ministri boli vo svojich rezignačných listoch kritickí voči premiérovi, pričom Javid uviedol, že vláda „nekoná v národnom záujme“ a Sunak zase, že verejnosť od nej očakáva, že vláda bude vedená „riadne, kompetentne a vážne“.

Johnson po ich odchode vymenoval za nového ministra financií Nadhima Zahawiho a za šéfa rezortu zdravotníctva Stevea Barclaya.

Pár ministrov mu vyjadrilo podporu

Po ministerských rezignáciách lídri opozičných labouristov vyzvali vládnych ministrov, aby sa pridali a aj oni odstúpili, a šéf Labouristickej strany Keir Starmer povedal, že je pripravený na predčasné voľby.

Prečítajte si tiež:
Sklad kontajnerov v Bagladéši pohltili plamene, požiar si vyžiadal viac ako 25 obetí

Žiaden konzervatívny poslanec však dosiaľ nenapadol pôsobenie Johnsona v úrade predsedu vlády a niekoľko ministrov vrátane Liz Truss, Dominica Raaba, Michaela Govea, Therese Coffey a Bena Wallace mu vyjadrili podporu. Johnson však bude aj tak čeliť tlaku od členov parlamentu, keďže ho v stredu čakajú dve stretnutia s poslancami.

Viac k témam: Britská vláda, Britský premiér, Odchod z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiéra Johnsona odchod ministrov nezastaví, aj napriek kritike je odhodlaný pokračovať v úrade © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií