fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O koľko eur sa zvýši prídavok na dieťa? Matovič chce inú sumu, ako bola navrhovaná

Navrhovaná suma príspevku na služby deťom by sa mala, naopak, znížiť o 10 eur na 50 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2022 (Webnoviny.sk) – Výška prídavku na dieťa by sa mala od začiatku budúceho roka zvýšiť z pôvodne navrhovaných 40 eur na 50 eur.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) o tom informoval v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Navrhovaná suma príspevku na služby deťom by sa mala, naopak, znížiť o 10 eur na 50 eur. Takýto návrh plánuje Matovič predniesť na rokovanie vlády v stredu 18. mája.

Podľa pôvodného návrhu ministra financií sa mal prídavok na dieťa od augusta tohto roka trvalo zvýšiť z terajších 25,88 eura na 30 eur a od začiatku budúceho roka na 40 eur. Od začiatku budúceho roka chcel tiež Matovič zaviesť príspevok na služby deťom v pôvodne navrhovanej sume 60 eur na dieťa.

Viac k témam: Prídavok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk – O koľko eur sa zvýši prídavok na dieťa? Matovič chce inú sumu, ako bola navrhovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií