fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Operní sólisti majú na Drličku iný názor, rozhodnutie Milanovej preto podporujú

Súčasnú situáciu zo strany vedenia SND označujú za nemiestny nátlak na šéfku rezortu kultúry a zneužívanie umelcov v tejto záležitosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.10.2022 (Webnoviny.sk) – Operní sólisti nesúhlasia s Drličkovými vyjadreniami o šikanóznom postupe voči nemu zo strany Výboru NR SR pre kultúru a médiá. Podporujú tiež rozhodnutie ministerky kultúry Natálie Milanovej (OĽaNO) odvolať generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) Mateja Drličku z funkcie, keďže sami dlhodobo poukazovali na jeho ľudské i manažérske prešľapy.

Súčasnú situáciu zo strany vedenia SND označujú za nemiestny nátlak na šéfku rezortu kultúry a zneužívanie umelcov v tejto záležitosti. Nespokojní operní sólisti to uviedli vo svojom vyhlásení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Demisia riaditeľa SND Drličku (fotografie)

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Riaditeľ Slovenského národného divadla (SND)
Zdroj: Webnoviny.sk – Operní sólisti majú na Drličku iný názor, rozhodnutie Milanovej preto podporujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií