fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

OTRASNÝ PRÍPAD ZNÁSILNENIA: 14-ročný Ind s kamarátmi znásilnil a následne zabil svoju nevlastnú 9-ročnú sestru

Máte tip? napíšte nám mailom

Deväťročné dievča v štáte Džammú a Kašmír na severe Indie znásilnil nevlastný brat so skupinou kamarátov.

Polícia v stredu oznámila, že k znásilneniu a následnej vražde ich naviedla nevlastná matka dievčaťa. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Denník The Times of India uvádza, že telo dievčaťa v rozklade našli v nedeľu v lese neďaleko jej domova v oblasti Úrí v najsevernejšom indickom štáte Džammú a Kašmír. Malo vylúpené oči a telo popálené kyselinou. Polícia v utorok zatkla jej nevlastnú matku, štrnásťročného nevlastného brata a ďalších troch ľudí.

Hrôzostrašný príbeh skupinového znásilnenia a vraždy deväťročného dievčaťa v Úrí jej nevlastným bratom, ktorého naviedla jej nevlastná matka,” znela správa na policajnom Twitteri. Žena vyzbrojená nožom odviedla dievča do lesa, kde privolala svojho syna a jeho kamarátov, píšu The Times of India, odvolávajúc sa na policajné zdroje.

Motívom má byť žiarlivosť

Vyšetrovanie zistilo, že príčinou vraždy bola žiarlivosť a odplata v rámci rodiny. Žena prechovávala nenávisť voči druhej manželke jej manžela a jej deťom. Zákon o manželstve z roku 1955 v Indii mnohoženstvo – polygamiu – zakazuje, v niektorých moslimských a hinduistických komunitách je však stále praktizovaná.

Prečítajte si tiež:
Pivné festivaly na Slovensku: Na ktoré sa môžete tešiť?

Počas vypočúvania žena uviedla, že jej manžel trávi viac času so svojou druhou ženou a spomedzi detí má najradšej práve deväťročnú dcéru. Vypätá situácia v rodine vyústila do vraždy, informovala polícia.

Indická vláda nedávno schválila prísnejšie tresty za sexuálne násilie páchané na deťoch – vrátane trestu smrti pre tých, ktorí zneuctia dievčatá mladšie ako 12 rokov. Rozhodnutie prišlo po všeobecnom pobúrení z viacerých prípadov sexuálnych útokov na mladistvých z posledných mesiacov.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/india-vrazda-znasilnenie-nevlastna-sestr/346813-clanok.html

Foto: ilustračné (https://images.unsplash.com/photo-1468866576576-de8a9bf61f92?ixlib=rb-0.3.5&ixid=eyJhcHBfaWQiOjEyMDd9&s=4f7bf097c129ada75ce3af14ba7cfef0&auto=format&fit=crop&w=663&q=80)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií