fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet kandidátov na post českého prezidenta klesol z 21 na 14

Podmienky spĺňajú traja kandidáti, ktorých navrhli poslanci, štyria s podporou senátorov a siedmi majú podpisy občanov. Rezort vnútra však ešte bude overovať petície s podpismi.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – České ministerstvo vnútra v stredu na svojej webovej stránke potvrdilo, že kandidátske listiny pre prezidentské voľby odovzdalo 21 uchádzačov o post hlavy štátu. Zároveň však uviedlo, že v siedmich prípadoch ide o kandidátov, ktorí nesplnili podmienky. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Napríklad zo šiestich kandidátov, ktorých navrhla skupina senátorov, dvaja nemajú potrebných desať podpisov. Kandidátov na post českého prezidenta tak zostalo len 14.

Troch navrhli poslanci, štyroch senátori a siedmi majú podpisy občanov. Ani tieto čísla však nemusia byť konečné. „Petície sa v nasledujúcich dňoch budú kontrolovať, či obsahujú platnú podporu aspoň 50-tisíc občanov,” upozornilo české ministerstvo vnútra.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet kandidátov na post českého prezidenta klesol z 21 na 14 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií