fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podmienky poskytovania pomoci v hmotnej núdzi sa zmenia, dôvodom je finančná pomoc z OSN pre utečencov

Domácnosť, ktorá dostane pomoc z Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov, nebude mať nárok na pomoc v hmotnej núdzi.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda v stredu schválila nariadenie, ktorým sa upravujú podmienky poskytovania pomoci v hmotnej núdzi. Nariadenie súvisí s uzavretím medzinárodnej zmluvy medzi Slovenskou republikou a Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov, na základe ktorej sa bude utečencom z Ukrajiny poskytovať finančná pomoc.

Podľa rezortu práce a sociálnych vecí je preto potrebné upraviť podmienky poskytovania pomoci v hmotnej núdzi, aby sa duplicitne nepodporovali tie isté domácnosti zo štátneho rozpočtu a z prostriedkov OSN.

Domácnosť, ktorá dostane pomoc z Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov, nebude mať nárok na pomoc v hmotnej núdzi. Rovnako sa upravuje poskytovanie opakovaného príspevku dieťaťu, ktoré je zverené do náhradnej starostlivosti, v ktorom sa dieťaťu poskytnutá finančná pomoc bude považovať za príjem.

Súčasne sa v súvislosti s poskytovaním finančnej pomoci z Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov ruší poskytovanie príspevku na starostlivosť o dieťa.

Viac k témam: Dávky v hmotnej núdzi, Finančná pomoc, Hmotná núdza, Pomoc v núdzi
Zdroj: Webnoviny.sk – Podmienky poskytovania pomoci v hmotnej núdzi sa zmenia, dôvodom je finančná pomoc z OSN pre utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Fico zobral rozhodnutie generálneho prokurátora na vedomie. Netuší, z čoho je obvinený
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií