Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Papagáj poputoval za mreže. Muži zákona ho zadržali, pretože chcel majiteľov informovať o pripravovanej razii

Papagáj, ktorý chcel pomôcť svojim majiteľom, si pomohol k zadržaniu.

Pokračovanie pod reklamou

V Brazílii sa odohralo skutočne bizarné zatknutie, muži zákona totiž zadržali okrídleného miláčika. Papagáj mal byť podľa polície vycvičený na to, aby majiteľov upozorňoval na príchod policajtov. Podľa nich mal vták reagovať slovami: „Mami, polícia.”

Pokračovanie pod reklamou
polícia zatkla papagája
Zdroj: BoredPanda
polícia zatkla papagája
Zdroj: BoredPanda

Prípad sa udial vo Vila Irmã Dulce, čo je chudobná štvrť hlavného mesta brazílskeho štátu Piauí. Nemenovaný operenec sa nachádzal v malom jednopodlažnom dome. Aj napriek tomu, že sa svojich majiteľov pred raziou snažil varovať, nepodarilo sa mu to, a tak bol zásah úspešný. Policajti zatkli okrem papagája aj jeho majiteľov, ďalšieho muža a dospievajúce dievča.

zatkli papagája
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Muži zákona počas akcie zaistili niekoľko balíčkov s kokaínom, zatiaľ čo papagáj si pokojne sedel a ani sa nepohol. Dôstojník, ktorý vtáka „zatkol”, ho z domu preniesol v ruke a na policajnú stanicu v klietke. Od toho momentu operenec prestal komunikovať a nevydal zo seba ani tón.

Prečítajte si tiež:
Češka objavila pri prechádzke hračku pre dámy: Z jej komentov na internete odpadneš

Brazílsky informačný kanál GloboNews informoval o tom, že papagája premiestnia do ZOO, kde ho pod dozorom skúsených veterinárov naučia opäť lietať a následne ho vypustia do voľnej prírody.

Zdroj: boredpanda.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií