fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľská špeciálna služba uviedla, že Rusi ukrajinských zajatcov nútia bojovať za Rusko

Poľská špeciálna služba uviedla, že lokalizovala niektoré ruské väzenia a filtračné tábory, kde zajatcov preverujú, napríklad aj v súvislosti s bojovými skúsenosťami.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajincov zajatých ruskými silami masovo posielajú do siete väzení a filtračných táborov, kde ich podľa poľskej špeciálnej služby preverujú, či majú bojové skúsenosti, či sú funkcionármi ukrajinskej administratívy a aký majú postoj k Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak nenamietajú, deportujú ich do Ruska a niektorých potom nútene naverbujú do ruskej armády a pošlú bojovať na front na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Ľudia, ktorí takto neurobia, sú „nútení svedčiť alebo robiť vyhlásenia proti Ukrajine, alebo sú postavení pred súd v rámci propagandy“, uviedla tiež poľská špeciálna služba. Tá okrem toho aj tvrdí, že niektoré ruské väzenia a filtračné tábory lokalizovala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľská špeciálna služba uviedla, že Rusi ukrajinských zajatcov nútia bojovať za Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií