fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko pošle Ukrajine desiatky tankov PT-91 Twardy, avizované sú aj nemecké Leopardy 2

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v rozhovore pre kanadskú televíziu CTV news uviedol, že 30 tankov budú modely PT-91 Twardy a zvyšok by mali byť modernizované sovietske tanky T-72.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poľsko dodá v blízkej budúcnosti Ukrajine 60 modernizovaných tankov. Tie by mali zahŕňať poľské stroje PT-91 Twardy a mali by sa pridať k avizovaným tankom Leopard 2 nemeckej výroby. Na komunikačnej platforme Telegram to uviedol vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak, informuje web The Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v rozhovore pre kanadskú televíziu CTV news uviedol, že 30 tankov budú modely PT-91 Twardy a zvyšok by mali byť modernizované sovietske tanky T-72.

Varšava už poskytla Ukrajine bližšie nešpecifikovaný počet tankov Twardy v júli 2022. Ukrajina tiež dostala stovky tankov T-72.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: poľský premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, tanky
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko pošle Ukrajine desiatky tankov PT-91 Twardy, avizované sú aj nemecké Leopardy 2 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií