fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Portugalsko trápia masívne lesné požiare, v akcii je viac ako 3-tisíc hasičov (foto+video)

Portugalsko vo štvrtok zasiahli extrémne vysoké teploty, ktoré by mohli dosiahnuť až 44 stupňov Celzia.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 3-tisíc hasičov v Portugalsku bojuje s viacerými lesnými požiarmi. Pri hasení pomáhajú i obyvatelia ohrozených dedín, ktorí sa zúfalo snažia zachrániť svoje domovy pred plameňmi.

Dôvodom sú vysoké teploty

Portugalsko vo štvrtok zasiahli extrémne vysoké teploty, ktoré by mohli dosiahnuť až 44 stupňov Celzia. V kombinácii so suchom sa rozhorelo viacero požiarov.

Nad západným okrajom Pyrenejského polostrova sa naďalej drží masa horúceho a suchého vzduchu z Afriky. V júni bolo 96 percent územia Portugalska klasifikovaných ako oblasti s „extrémnym“ alebo „silným“ suchom.

Stav pohotovosti sa predĺži

Portugalský premiér António Costa vo štvrtok uviedol, že vzhľadom na predpoveď počasia na najbližšie dni a pokračujúce neobvyklé vysoké teploty jeho vláda plánuje predĺžiť stav pohotovosti do nedele. Dodal, že hasiči museli v stredu zasiahnuť pri 200 rôznych požiaroch.

S požiarmi bojujú hasiči i v ďalších juhoeurópskych krajinách – Španielsku, Francúzsku či Chorvátsku.

Viac k témam: Extrémne horúčavy, Lesné požiare, Lesný požiar v Portugalsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Portugalsko trápia masívne lesné požiare, v akcii je viac ako 3-tisíc hasičov (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vojna na Ukrajine predstavuje pre Maďarsko „neprestajnú hrozbu“, krajina vyhlásila stav ohrozenia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií