fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci nemajú rozhodovať o väzobnom stíhaní Fica, toto je kompetencia súdov

Podľa Nadácie Zastavme korupciu by poslanecký mandát zároveň nemal slúžiť ako štít pred zákonným postupom.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ak poslanci schvália vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie, neznamená to, že poslanec pôjde automaticky do väzby. Znamená to, že „dovolia” súdu takéto rozhodnutie urobiť. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Nadácie Zastavme korupciu (NZK) Lucia Pazičová.

„Poslanci nepoznajú dôkaznú situáciu, nečítali uznesenie o obvinení a nemôžu situáciu posúdiť objektívne. Nazdávame sa, že súdy by mali rozhodovať aj bez povolenia od poslancov. Tak, ako je to v prípade advokáta Mareka Paru, Roberta Kaliňáka, či ktoréhokoľvek iného občana Slovenskej republiky,” hovorí Zuzana Petková, riaditeľka NZK.

Podľa nadácie by poslanecký mandát nemal slúžiť ako štít pred zákonným postupom. „Vyzývame preto poslancov, aby rozhodovanie o tom, či obvinený má, alebo nemá byť väzobne stíhaný, nechali na súdy,“ uviedla nadácia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Väzobné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci nemajú rozhodovať o väzobnom stíhaní Fica, toto je kompetencia súdov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dôchodcovia by už za záchranu horskou službou nemali platiť, ministerstvo pripravuje novelu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií