fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiar v Českom Švýcarsku sa rozšíril k Nemecku. Ohnísk pribúda, ale Pravčická brána je v poriadku (foto+video)

Dve talianske lietadlá Canadair, ktoré pomáhali pri hasení, sa musia v piatok vrátiť do Talianska, kde je ich treba na hasenie tamojších požiarov.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – V Národnom parku České Švýcarsko pokračuje hasenie rozsiahleho lesného požiaru. Oheň stále nie je pod kontrolou, ale podarilo sa zastaviť jeho šírenie.

Ako informuje spravodajská televízia ČT24, hasiči zlikvidovali ohnisko pri prírodnej pamiatke Pravčická brána, ktorá vraj zostala nepoškodená.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

Pribúdajú stále nové ohniská

V noci sa oheň šíril pozdĺž rieky Kamenice smerom do Nemecka, ale ráno sa ho podarilo zastaviť. Podľa hovorcu hasičov v oblasti stále pribúdajú nové ohniská a oheň sa často obnoví na uhasených miestach.

Priľahlú obec Janov, na rozdiel od iných v oblasti, zatiaľ nie je potrebné evakuovať, lebo oheň je dostatočne vzdialený. Hasiči v okolí podľa ČT vysekali a vybagrovali lúky, aby skomplikovali cestu ohňu.

Talianske lietadlá sa musia vrátiť

V noci do obce Hřensko prišiel kamión Správy štátnych hmotných rezerv, ktorý na miesto priviezol ďalšiu hasičskú techniku. Pri hasení požiaru, ktorý pohltil stovky hektárov lesa, majú požiarnici z viacerých českých krajov pomoc aj zo zahraničia, vrátane Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Erdogan má stále námietky voči členstvu Švédska a Fínska v NATO, vraj ide o vec národnej bezpečnosti

Riaditeľ Hasičského záchranného zboru Vladimír Vlček pre ČT vo štvrtok povedal, že dve talianske lietadlá Canadair sa však musia v piatok vrátiť do Talianska, kde je ich treba na hasenie tamojších požiarov. Česko rokuje o zapožičaní podobných strojov so Španielskom a Švédskom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Lesný požiar, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar v Českom Švýcarsku sa rozšíril k Nemecku. Ohnísk pribúda, ale Pravčická brána je v poriadku (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií