fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Draghi obstál v hlasovaní o dôvere, ale ide o prázdne víťazstvo

Rýchly rozpad 17 mesiacov trvajúcej koalície by mohol podnietiť talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu k rozpusteniu parlamentu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansky premiér Mario Draghi obstál v stredajšom hlasovaní o dôvere v Senáte krajiny, ale ide o prázdne víťazstvo, keďže hlasovanie bojkotovali traja z jeho kľúčových koaličných spojencov, a to populistické Hnutie piatich hviezd, konzervatívna strana Forza Italia a pravicová Liga.

Fakticky to znamená zničenie akejkoľvek perspektívy prežitia Draghiho vlády. Rýchly rozpad 17 mesiacov trvajúcej koalície by mohol podnietiť talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu k rozpusteniu parlamentu. To by otvorilo cestu ku konaniu predčasných volieb už v závere septembra.

Viac k témam: Forza Italia, Taliansky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Draghi obstál v hlasovaní o dôvere, ale ide o prázdne víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií