fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj odvolal veľvyslancov v Česku, Maďarsku a ďalších krajinách a nahradí ich novými

Osobitne citlivé sú vzťahy Kyjeva s Nemeckom.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal niekoľkých veľvyslancov vrátane priamočiareho veľvyslanca v Nemecku Andrija Melnyka. Zelenskyj v sobotu oznámil odvolanie veľvyslancov v Nemecku, Indii, Českej republike, Nórsku a Maďarsku a uviedol, že na ich doterajšie pozície sa pripravujú noví kandidáti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Táto rotácia je normálnou súčasťou diplomatickej praxe,” uviedol prezident vo vyhlásení. Hneď však nebolo jasné, či odvolaným veľvyslancom určí nové posty. Informuje o tom portál news.sky.com.

Osobitne citlivé sú vzťahy Kyjeva s Nemeckom. Ukrajinský veľvyslanec Andrij Melnyk, ktorý je v Berlíne od konca roku 2014, sa pravidelne zapájal do mediálnej výmeny názorov a politikov a intelektuálov odmietajúcich vyzbrojovanie Ukrajiny označoval za stúpencov ustupovania Rusku.

Viac k témam: Diplomati, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj odvolal veľvyslancov v Česku, Maďarsku a ďalších krajinách a nahradí ich novými © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií