fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová udelila milosť mužovi, ktorého odsúdili na 10,5 roka za konzumáciu marihuany

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes udelila milosť 28-ročnému mužovi, ktorého  dvakrát odsúdili za držanie a konzumáciu marihuany

Máte tip? napíšte nám mailom

Muža odsúdili na 10,5 roka odňatia slobody.Prezidentka mu podľa informácií hovorcu hlavy štátu Martina Strižinca odpustila časť trestu. Muž si však viac ako polovicu trestu už odsedel.

Odpustila mu časť trestu

Pri posudzovaní jeho žiadosti o milosť, prezidentka zohľadnila, že odsúdený s marihuanovu neobchodoval a odsedel si viac ako polovicu trestu. Návykovú látku nikdy nepredával a v malom množstve ju prechovával pre vlastnú potrebu.

,,Prezidentka odpustila A. Z. zo 7,5-ročného trestu odňatia slobody jeho nevykonaný zvyšok a zároveň mu odpustila súdom premenený trojročný trest odňatia slobody. Odsúdený sa prvého skutku dopustil ako osoba blízka veku mladistvých. Ako vyplýva zo spisového materiálu k žiadosti o milosť, A. Z. marihuanu nepredával a návykovú látku si v menšom množstve zaobstaral a následne prechovával výlučne pre vlastnú potrebu. píše sa v stanovisku prezidentky.

Odsúdený chce pomôcť rodine

Odsúdený má v úmysle po prepustení pomôcť svojej rodine. Jeho rodičia, s ktorými sú vážne chorí a jeho sestra je onkologická pacientka.

Muž bol najskôr odsúdený v roku 2014 na podmienečný trest odňatia slobody vo výmere 3 roky. Súd mu tento trest premenil na nepodmienečný, pretože v roku 2016 bol opakovane odsúdený za rovnaký trestný čin na trest odňatia slobody vo výmere 7,5 roka. Spolu by mal vykonať trest odňatia slobody v trvaní 10,5 roka. So započítaním väzby je odsúdený už viac ako 5 rokov vo výkone trestu odňatia slobody. Hodnotenia z ústavu na výkon trestu odňatia slobody sú pozitívne.

Prečítajte si tiež:
Mimoriadne! V Bratislave vypukol silný požiar

Prezidentka sa však stotožňuje s myšlienkou, že drogovú trestnú činnosť je potrebné prísne postihovať, avšak je potrebné rozlišovať medzi dílermi a konzumentmi, ktorí sú istým spôsobom tiež obeťami obchodu s drogami. Trestný zákon v súčasnej podobe však takéto rozlíšenie nezohľadňuje.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj prezident
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií