fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová ukončila návštevu Gemera, vyzdvihla vyhlásenie mimoriadnej situácie na rieke Slaná

Dvojdňovú pracovnú cestu na Gemer zakončila prezidentka prechádzkou po Národnom parku Muránska planina, pričom jej miestni odborníci a ochranári vysvetlili medializovanú zonáciu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová strávila uplynulé dva dni na Gemeri, v ktorých mala, podľa jej slov, veľa užitočných a srdečných stretnutí a rozhovorov. Priznala to vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Zamorená rieka Slaná

Asi najdôležitejší bol hneď prvý deň, v ktorom sa zaujímala o zamorenú rieku Slaná. Tá je, pre jej znečistenie, podľa hlavy štátu v súčasnosti už mŕtvou riekou.

Vláda preto v stredu vyhlásila na Slanej mimoriadny stav. “Vyhlásenie mimoriadnej situácie by malo konečne umožniť alokovanie dostatočných finančných prostriedkov na zastavenie znečistenia a na sanačné práce,” konštatovala Čaputová.

V Revúcej v stredu rokovala Čaputová s predstaviteľmi samosprávy. „Veľmi rezonovala téma stratifikácie nemocníc a najmä možné uzatvorenie niektorých oddelení v revúckej nemocnici,“ uviedla prezidentka.

Ochrana Muránskej planiny

Hlava štátu navštívila aj prvé slovenské gymnázium, ktoré je v súčasnosti múzeum a oslavuje 160 rokov od svojho založenia.

„Je to naozaj veľmi vzácne a dôležité miesto slovenskej histórie,“ poznamenala na sociálnej sieti Zuzana Čaputová, ktorá v Muráni navštívila i známy obecný podnik, ktorý pečie slávne Muránske buchty.

Prečítajte si tiež:
Bratislavčanov stále trápia zanedbané dvory. Nová súťaž a manuál im ich pomôžu zveľadiť

Dvojdňovú pracovnú cestu na Gemer zakončila prezidentka prechádzkou po Národnom parku Muránska planina, pričom jej miestni odborníci a ochranári vysvetlili medializovanú zonáciu.

„Národný park má smerovať k vyššej miere ochrany prírody a zároveň poskytovať turisticky atraktívne miesta. Turizmus je veľmi dôležitý z hľadiska perspektívy tohto regiónu,“ skonštatovala v statuse a miestnym sľúbila, že sa bude usilovať robiť všetko pre to, aby Gemer mohol primeraným spôsobom rásť, nie však na úkor prírody.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ekologická katastrofa, Mimoriadna situácia, rieka Slaná, Sanácie, Stratifikácia nemocníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová ukončila návštevu Gemera, vyzdvihla vyhlásenie mimoriadnej situácie na rieke Slaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií