fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová: Prejavy nenávisti či odsudzovania zanechávajú stopy na dušiach a životoch gejov, lesieb i transrodových ľudí

Prezidentka to napísala na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Mnoho lesieb, gejov a transrodových ľudí sa naučilo pred nami skrývať, kým skutočne sú. Od detstva sa mnohí z nich stretávajú s výsmechom, vylučovaním, diskrimináciou a niektorí aj s násilím. Prezidentka Zuzana Čaputová to napísala na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii.

„Zvyknú byť aj terčom pre politikov, ktorí inakosť zneužívajú pre vlastné politické ciele. Takéto prejavy nenávisti či odsudzovania zanechávajú stopy na dušiach a životoch gejov, lesieb či transrodových ľudí a rovnako aj ich blízkych a rodičoch,“ povedala hlava štátu.

Dňa 17. mája v roku 1990 vyradila Svetová zdravotnícka organizácia homosexualitu zo zoznamu duševných chorôb.

„V dnešný deň o to viacej vo mne rezonujú príbehy ľudí a ich rodín, ktorí patria do tejto menšiny a ktorí túžia presne po tom istom ako všetci ostatní – žiť slobodne a dôstojne,“ uviedla prezidentka.

Viac k témam: Homosexualita, LGBTIQ, Práva LGBT ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Prejavy nenávisti či odsudzovania zanechávajú stopy na dušiach a životoch gejov, lesieb i transrodových ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Exposlankyňa Blahová sa odmietla ospravedlniť za výroky z kauzy Čistý deň, súd sa pokúsil o zmierenie oboch strán
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií